Aicināti pieteikties Smiltenes pagasta iedzīvotāji- 1991.gada barikāžu dalībnieki

05.06.2019 / www.smiltene.lv

2019.gada 27.maijā 1991.gada barikāžu biedrība Smiltenē organizēja barikāžu dalībnieka statusu apliecinošu apliecību izsniegšanu Smiltenes novada iedzīvotājiem. Pieteikšanās procesā, vairāki Smiltenes pagasta iedzīvotāji secināja, ka, neskatoties uz dalību 1991.gada barikādēs, nav saņēmuši Pateicības rakstus, kas ir nepieciešami, lai saņemtu šo apliecību.

Ņemot vērā, ka, lai saņemtu Pateicības rakstu, ir nepieciešams rakstīt ierosinājumu 1991.gada barikāžu biedrībai, Smiltenes pagasta iedzīvotāji ir izrādījuši iniciatīvu šādu ierosinājumu uzrakstīt un iesniegt par vairākiem dalībniekiem vienlaikus. Līdz ar to, Smiltenes pagasta 1991.gada barikāžu dalībnieki, kuri vēl nav saņēmuši Pateicības rakstu, bet to vēlas izdarīt un, kuri devās turp ar Smiltenes sovhoztehnikuma autotransportu, aicināti dot par sevi ziņu un pieteikties līdz 20.jūlijam, zvanot pa tālruni 26565121 (Vinete Brunovska) vai 29411772 (Velga Gailīte).

Pateicības rakstu barikāžu dalībniekam piešķir Barikāžu piemiņas zīmes valde par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī par barikāžu dalībnieku morālo un materiālo atbalstīšanu.

Ierosinājumu par Pateicības raksta piešķiršanu var iesniegt jebkura persona, kas jau saņēmusi kādu no apbalvojumiem, bet netiks izskatīts ierosinājums, kura autors ieteic apbalvot sevi.

Iesniegumā jānorāda:

  • Iesniedzēja/ Liecinieka vārds, uzvārds/ personas kods/ adrese/ apbalvojuma veids un numurs (Piemiņas zīme vai Pateicības raksts;
  • Barikāžu dalībnieka Vārds, Uzvārds/Personas kods/ Adrese;
  • Barikāžu dalībnieka stāstījums par barikāžu dienām (stāsts par to kā uzzināja par barikāžu celšanu, kādēļ un kā tika uz barikāžu vietām. Cik dienas pavadīja uz barikādēm, kādi notikumi piedzīvoti, kādus cilvēkus atceras).

Iesnieguma paraugs ŠEIT.

Kopā ar pamatojumu un ar to saistītajiem materiāliem, ierosinājums iesniedzams 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrībai, Rīgā, Krāmu ielā 3, vai sūtot elektroniski uz e-pasta adresi barikazu.muzejs@gmail.com. Tālrunis plašākai informācijai- 67213525.

Pēc iesnieguma saņemšanas 6 mēnešu laikā 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrības valde izskata iesniegumus un virza Pateicības raksta saņemšanai. Aicinājumu saņemt Pateicības rakstu barikāžu dalībnieks saņems uz iesniegumā norādīto adresi, kad apbalvošana notiks iespējami tuvāk norādītajai dzīvesvietai.

Informācijas avots:
www.barikades.lv

Informāciju sagatavoja:
Inga Kovala
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 14.06.2019 16:04:05
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET