Vidzemes un Latgales novadu pūtēju orķestru svētki

30.05.2011 / www.smiltene.lv

Sestdien, 4. jūnijā plkst. 17.00 Smiltenes Jāņukalna estrādē notiks Vidzemes un Latgales novadu pūtēju orķestru svētki. Tajos piedalīsies 18 pūtēju orķestri – kopā ap 500 mūziķu, un Smiltenes ģimnāzijas koris "LIDO" (diriģente Valda Sedola).

 
Skaistajā mazpilsētā Smiltenē kopš seniem laikiem krustojušies tirgotāju ceļi, taču šodien tā ir Ziemeļvidzemes kultūras un izglītības centrs. 4. jūnijā svētku laikā tā kļūs par skanīgu un skaļu tikšanās vietu Vidzemes un Latgales novadu pūtēju orķestriem.
Jau no plkst. 12.00 pūtēju orķestri spēlēs Smiltenes ielās un laukumos, savukārt plkst. 17.00 Jāņukalnu estrādē sāksies svētku koncerts. 
 
 
Koncertā tiks atskaņoti Gunāra Ordelovska, Eduarda Rozenštrauha, Jura Karlsona, Pētera Butāna, Raimonda Paula un Valta Pūces oriģinālskaņdarbi, kā arī latviešu tautas dziesmu aranžējumi.
Latgales novadu pārstāvēs pūtēju orķestri: BALVI (diriģents Egons Salmanis), KĀRSAVA (diriģents Aldis Kise), VIKORDS (diriģents Romāns Ivanovs), KRUSTPILS (diriģents Aleksandrs Piļščikovs), LUDZA (diriģents Vladimirs Vaščenkovs), Preiļu novada jauniešu pūtēju orķestris (diriģenti Oļegs Koļesņičenko un Roberts Višķeris), Jēkabpils pilsētas pūtēju orķestris (diriģents Harijs Zdanovskis) un profesionālais pūšaminstrumentu orķestris RĒZEKNE (diriģenti Sergejs Sergejevs un Jānis Pavlovskis).
No Vidzemes novada orķestriem svētkos muzicēs: Smiltenes mūzikas skolas pūtēju orķestris (diriģents Pēteris Vilks), Gulbenes kultūras centrs pūtēju orķestris (diriģents Jolands Andževs) pūtēju orķestri TĀLAVAS TAURĒTĀJS (diriģenti Gvido Brenčevs un Jānis Akulis), SIGNĀLS (diriģents Mārtiņš Birnis), ENKURS (diriģents Arnis Šmitiņš), STRENČI (diriģents Jānis Kaģis), LEMISELE (diriģenti Viesturs Ozols un Uģis Gicēvičs), NEIBĀDE (diriģents Miervaldis Leja), kā arī pūtēju orķestri SALASPILS un BIRZGALE (diriģents Laimonis Paukšte).
 
Svētku mākslinieciskie vadītāji - Pēteris Vilks, Guntis Kumačevs un Egons Salmanis. Virsdiriģenti - Sergejs Sergejevs, Jolands Andževs, Harijs Zdanovskis un Gvido Brenčevs un Jānis Puriņš. 
Koncerta īpašie viesi - Zemgales novada virsdiriģents Raitis Ašmanis un Kurzemes novada virsdiriģents Artūrs Maculēvičs. 
Koncertu vadīs Aigars Runčis.
 
Lietus gadījumā svētku koncerts notiks Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā. 
Plkst. 22:00 Zaļumballe kopā ar Kantoris 04, biļetes cena Ls 2.00
 
Vidzemes un Latgales pūtēju orķestru svētkus rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību.
 
Atbalsta – Balvu, Gulbenes, Kārsavas, Krustpils, Ķeguma, Limbažu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Rūjienas, Salaspils, Strenču novada pašvaldības, kā arī Salacgrīvas novada dome, Saulkrastu novada dome, Jēkabpils pilsētas dome, Rēzeknes pilsētas dome un Valmieras pilsētas dome.     
Pēdējās izmaiņas: 25.06.2019 18:18:02
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET
             
             
« Jūnijs 2019 »
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1415
16
17
18
19
20
212223
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
 
 
 
 
Operatīvās rīcības dienests