Orientēšanās kluba Azimuts sportisti startē Vanagkalna festivālā

17.02.2016 / www.smiltene.lv

13. februārī Jaunpiebalgas pagasta Vanagkalns jau piekto reizi gaidīja, kad finišēs sportisti, kas savu skrējienu sāka pulksten 12.00 netālu no Jaunpiebalgas vidusskolas. Tā kā sniega šogad mazāk kā citus gadus festivāla rīkotāji pieņēma lēmumu, ka pasākums notiks skriešus un varēs braukt arī ar velosipēdu. Mazliet tika saīsināta slēpošanai domātā 16km distance. Tās garums bija vairāk kā 13km.

Uz starta kopā ar skrējējiem stājās arī daži slēpotāji un velobraucēji. Dažas minūtes pēc starta sāka snigt sniegs ar lielām pārslām un trases marķējuma mietiņi ātri apsniga. Distances pārsvarā vijās pa Jaunpiebalgas apkārtnes kalnainajām pļavām. Tajās netrūka ūdens un dubļu. Nācās šķērsot arī vairākas pārpurvotas vietas, kurās bija saguldīti nozāģētie krūmi, kad tika veidota slēpošanas trase.  Dalībniekiem bija jāšķērso arī divi aparti tīrumi. Tos visgrūtāk šķērsot bija  slēpotājiem un velosipēdistiem.

No Azimuts OK sportistiem nozīmīgākais  panākums Aivai Skopānei. Viņa bija ātrākā no sievietēm, savu tuvāko sekotāju no Somijas pilsētas Lahti pārspējot tieši par sešām minūtēm. Kopējā dalībnieku konkurencē viņai 21 rezultāts no 157 dalībniekiem.

Panākums arī Aivas meitai Smiltenes BJSS audzēknei  Elīnai Skopānei.

Viņai 2. vieta grupā S15-17.

V11-12 grupā uzvarēja Smiltenes BJSS audzēknis Renārs Kļaviņš.

V43-49 grupā pirmā vieta Dainim Bormanim. Šajā grupā vēl piektais finišē Māris Stabiņš.

V50-59 grupā trešā vieta Pēterim Kokarēvičam.

Sacensībās bija arī bērnu grupa līdz 10 gadu vecumam , kas gida pavadībā devās 4km pārgājienā. Interesanti, ka finišā viņi tika ķerti ar tīklu.

Dalībnieki apbalvošanā kas ilga gandrīz divas stundas saņēma vērtīgas balvas no

Jaunpiebalgas pagasta, GANDRA, Stendera ziepēm, Wenden Mēbelēm

(Jaunpiebalga), Piebalgas Alus, Ķelmēnu maizes, Kurbada un Vanagkalna fonda.

Bez apbalvošanas viens no galvenajiem pasākumiem nonākot galā bija saimnieču sagādātās zupas baudīšana. Tās pagatavošanai tika noziedots  liels jauns zupas katls un tā tika sildīta uz ugunskura. Sacensību rezultāti un info: http://skiriver.lv/

Māris Stabiņš

Pēdējās izmaiņas: 14.06.2019 16:04:05
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET