Ēnu nedēļas aktivitātes Smiltenes ģimnāzijā

17.02.2016 / www.smiltene.lv

No 8. līdz 12.februārim šogad Latvijā norisinājās tradicionālā Ēnu nedēļa, kuras laikā skolēni var apmeklēt kādu darba vietu un vērot interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistrēta preču zīme.

Pirmdiena Smiltenes ģimnāzijā sākās ar Karjeras dienu, kas šogad norisinājās interaktīvo darbnīcu veidā. Darbnīcās piedalījās gan Smiltenes ģimnāzijas, gan Smiltenes Centra vidusskolas skolēni.

Visgaršīgākajā jeb Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes darbnīcā “Vafeļu inženieris” visi interesenti sacentās augstākā vafeļu un šokolādes torņa būvniecībā. “Tornis”pašiem būvniekiem pēc tam bija arī jāapēd. RTU Lietišķās ķīmijas un materiālzinātnes fakultātes studentu vadībā tikai gatavoti spoguļi. Skolēniem, kuriem interesē svešvalodas un bizness izspēlēja Silīcija ielejas intervijas norisi, ko sagatavoja RTU Rīgas Biznesa koledža. Latvijas Universitātes Studentu servisa pārstāvja darbnīcā “Tava jaunā dzīve!” ikvienam apmeklētājam kļuva skaidrs, ar ko atšķiras mācības skolā no studijām augstskolā. LU Ekonomikas un vadības fakultātes darbnīcā “Alternatīvā enerģija” varēja izmēģināt savus spēkus biznesa imitācijas spēlē, pērkot un pārdodot vēja ģeneratorus, kā arī pārdodot saražoto elektroenerģiju. LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte uz karjeras dienām ieradās ar trim darbnīcām, kurās eksperimentējot, varēja iepazīt ģeogrāfa, ģeologa un vides speciālista profesijas, kā arī uzzināt par studijām šajā fakultātē. Ar izaugsmes iespējām informācijas tehnoloģiju jomā jauniešus iepazīstināja Smiltenes ģimnāzijas absolventi Austris Cīrulnieks (Gada students 2015), Jānis Bebrītis un Gints Murāns, kuri stāstīja arī par to, kā atvieglot savu ikdienas dzīvi, piemēram, uzticot mājās puķes aplaistīt robotam. Vidzemes augstskolas piedāvātajā darbnīcā interesenti varēja iepazīties ar reģionālās augstskolas studiju piedāvājumu. Pēc Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studenta brīnumzemes apmeklējuma daudzi saprata, ka medicīnas studijas ir ļoti grūtas, darbnīcu vadīja SĢ absolvente Ance Lazdiņa. Alberta koledžas pārstāvis SĢ absolvents Jānis Kauškalis savā darbnīcā piedāvāja ienirt virtuālajā realitātē un pavizināties pa amerikāņu kalniņiem, maz bija tādu, kas spēja nostāvēt kājās J. SĢ absolvents Kristaps Eglītis jauniešiem stāstīja par skarbo realitāti, ar kuru jāsaskaras ikvienam, kas vēlas uzsākt savu biznesu, kā arī īpaši aicināja novērtēt skolā apgūstamās zināšanas, kas biznesa jomā ir svarīgas. Pārstāvētas bija arī radošās nozares – par modes pasauli, kura ir visai skarba, stāstīja SĢ absolventes Melānija Vilka un Everita Kondratjeva, bet mītu par to, ka grafiskā dizainera profesija sastāv no “rakšanās” internetā un bildīšu kopēšanas pilnībā apgāza Jānis Līdums.

Pēc pasākuma skolēni atzina, ka šādas darbnīcas ir interesantākas nekā iepriekš pierastās augstskolu prezentācijas, ka šādi ir iespējams iepazīt profesiju no praktiskās puses, gan arī uzklausīt profesionāļa viedokli un uzzināt konkrētas profesijas pozitīvas un arī ēnas puses. Katrs dalībnieks varēja izvēlēties apmeklēt trīs darbnīcas iepriekš piesakoties, tāpēc ikviens pārliecinājās par savu piemērotību vai nepiemērotību konkrētajai darbības jomai.

Paldies visām augstskolām un absolventiem, kas atsaucās aicinājumam. Tiksimies atkal nākamgad!

Inga Savicka,
Karjeras dienas organizatore

Pēdējās izmaiņas: 14.06.2019 16:04:05
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET