Aicina skolēnus izgatavot atstarotājus un laimēt dāvanu karti ekskursijas ceļa izdevumu segšanai

22.02.2016 / www.smiltene.lv

SIA “VTU Valmiera” aicina skolas vecuma bērnus, no 1. līdz 12. klasei, piedalīties konkursā “Mans atstarotājs” un laimēt 300 EUR dāvanu karti ekskursijas ceļa izdevumu segšanai ar SIA “VTU Valmiera” autobusu uz kolektīva izvēlētu vietu.

Konkursā aicināti piedalīties Valmieras pilsētas un Kocēnu, Beverīnas, Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas, Valkas, Strenču un Smiltenes novadu skolēni vispārējās, interešu un profesionālajās izglītības iestādēs.

Dalībniekiem jāizgatavo atstarotājs, iemūžinot tā tapšanas gaitu, lai tie, kuriem rodas interese, varētu to atkārtot. Tehnika, materiāli un atstarotāja veids nav ierobežoti, bet darbiņam jābūt pašu gatavotam. Var būt, piemēram, no atstarojoša auduma izgatavota broša, aproce, piespraude pie somas, no atstarojošas dzijas adīta cepure, atstarojošs audums iestrādāts virsjakā, mājdzīvniekiem paredzēts atstarotājs pie kaklasiksnas u.c.

Pieteikumu aicina iesniegt līdz 17.martam. Līdz 25.martam notiks vērtēšana, žūrijas komisijā esot Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa pārstāvim, Ceļu satiksmes drošības direkcijas Valmieras nodaļas pārstāvim, SIA “VTU Valmiera” autobusa vadītājam un SIA “VTU Valmiera” administrācijas pārstāvim. Uzvarētājs tiks paziņots līdz marta beigām.

Konkursa nolikums un pieteikumam nepieciešamā informācija norādīta SIA “VTU Valmiera” mājaslapā vtu-valmiera.lv.

Konkurss ir turpinājums pērn kopā ar Valmieras novada fondu realizētajam projektam “Dzīvības veste”. Tā laikā pamatskolas vecuma bērni no Brenguļu, Rencēnu, Rūjienas un Kocēnu skolām katrs apgleznoja divas atstarojošās vestes, vienu paturot sev, bet otru dāvinot uzņēmumam, kas tālāk kopumā 100 īpašā dizaina vestes dāvināja uz ceļa sastaptajiem “neredzamajiem” gājējiem.

SIA “VTU Valmiera” autobusa vadītāji ir aculiecinieki, ka joprojām daudz gājēju, pārvietojoties ārpus apdzīvotām vietām diennakts tumšajā laikā, izvēlas būt “neredzami”, tādējādi apdraudot ne tikai savu veselību un dzīvību, bet arī transportlīdzekļa vadītāja un pasažieru, tiem cenšoties izvairīties no sadursmes.

Kopš 2014.gada rudens stājušās spēkā izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos, kas nosaka, ka diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Savukārt cita veida atstarotāji noderēs papildu drošībai.

Zane Bulmeistere,
SIA "VTU Valmiera"
sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 14.06.2019 16:04:05
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET