Ēnu diena Smiltenes novada domē

17.02.2017 / www.smiltene.lv

15.februārī visā Latvijā norisinājās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija organizētā ikgadējā ĒNU DIENA 2017, sniedzot iespēju skolēniem klātienē iepazīst sev interesējošās profesijas. Šogad Smiltenes novada domes un tās iestāžu speciālistus izvēlējās ēnot vienpadsmit jaunieši no Smiltenes vidusskolas, Smiltenes tehnikuma un Valmieras Viestura vidusskolas.

Jau no paša rīta jaunieši tikās ar Smiltenes novada domes priekšsēdētāju Gintu Kukaini, kur viņš pastāstīja par novadu, par to, kas ir paveikts pēdējos gados, savukārt, domes Juridiskās nodaļas vadītājs Māris Rungulis skolēniem pastāstīja par pašvaldības galvenajām funkcijām un tās struktūru.
 
Visu atlikušo laiku skolēni pavadīja kopā ar izvēlēto speciālistu. Eduards un Toms no Smiltenes vidusskolas  iepazina Smiltenes novada Pašvaldības policijas priekšnieka un inspektoru ikdienu, Madara no Valmieras Viesturu vidusskolas ar Kultūras pārvaldes vadītāju Pārslu Jansoni devās uz Smiltenes novada muzeju, kur norit aktīvs darbs pie muzeja akreditācijas. Ričards, Reinis un Madara no Smiltenes vidusskolas ēnoja Smiltenes Kultūras centra vadītāju Ilzi Jēkabsoni un iepazina, kā norit darbs pie pasākumu plānošanas, piedalījās sapulcē, kur tika pārrunāti visi organizatoriskie jautājumi saistībā ar orķestru koncertu, tāpat ēnām bija uzdevums uzrakstīt savu pilsētas svētku ideju un izveidot pasākumu plānu. Savukārt, Sabīne no Smiltenes tehnikuma, Jānis un Anžela  no Smiltenes vidusskolas, iepazina Saimnieciskās darbības nodaļas vadītājas Ilzes Sausās un Teorijas apsaimniekošanas speciālistes Agijas Kukaines ikdienas darbu un to, kā norit darbs pie infrastruktūras projektu īstenošanas pilsētā, kopā tika apsekoti jau realizētie projekti. Grieta no Smiltenes vidusskolas  iepazina Tūrisma informācijas centra vadītāja Modra Apsīša ikdienu - kā norit darbs pie dažādu tūrisma karšu izdošanas, maršrutu veidošanas un pasākumu organizēšana, tāpat ar ēnu tika pārrunāts par prasmēm, kas nepieciešamas, lai strādātu tūrisma informācijas centrā. Jaunākā “ēna” Adriana no Smiltenes vidusskolas ēnoja Juridiskās nodaļas vadītāju Māri Runguli, iepazīstot vadītāja darba ikdienu un beigās iemācoties noformēt dokumentu.

Ēnu atziņas par gūto pieredi šajā dienā:

Anžela: "Šī ēnošana noteikti bija lieliska pieredze. Man tika dota iespēja nedaudz ielūkoties Teorijas apsaimniekošanas speciālistes pienākumos, kuru patiesībā ir ļoti daudz. Sākot ar dobju ierīkošanu, beidzot ar koku kopšanu. Profesija ir saistīta ar man iemīļotu priekšmetu botāniku, kas apvienojās ar radošo darbu. Tieši tāpēc nākotnē noteikti apsvēršu domu izvelēties tieši šo profesiju.”

Grieta: “Tā kā šī bija mana pirmā ēnu diena, es sapratu, cik ļoti tā ir noderīga. Es sapratu, ko tad īsti dara tūrisma centrā un, ka viņu darbs ir ļoti daudzpusīgs. Lietas, kas man patika viņa darbā bija, tas, ka ir jāplāno ekskursijas, maršruti, jo plānošana ir tas, kas mani piesaista, noorganizēt visu, lai nebūtu nekādu pārpratumu. Nākotnē es iespējams varētu apsvērt domu par šo profesiju, jo tā mani patiesi ieinteresēja.”

Jānis: “Šogad pirmoreiz piedalījos Ēnu dienā. Biju diezgan satraukts kā būs un kā viss notiksies. Kopumā diena bija ļoti interesanta - iepazinos ar Smiltenes pašvaldības darbu, kuru atspoguļoja izveidotā prezentācija. Pašvaldības priekšsēdētājs Gints Kukainis un viņa kolēģi bija zinoši, atsaucīgi, interesanti, iedvesmojoši un saprotoši. Dienas gaitā turpināju iepazīties ar Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas vadītājas Ilzes Sausās ikdienu. Viņa pastāstīja par galvenajām profesijas iezīmēm, nepieciešamajām zināšanām, atbildēja uz manis sagatavotajiem jautājumiem. Noslēgumā izveda ekskursijā pa pilsētas objektiem saistībā ar izveidotajiem projektiem. Esmu ļoti pateicīgs par šo iespēju ēnot pašvaldības speciālistus. Guvu lieliskas un noderīgas emocijas. Šī diena mani pārliecināja, ka tālāk gribu mācīties par ēnoto profesiju. Liels paldies par šo doto iespēju.”


Ēnošana ir ļoti vērtīga pieredze skolēniem, tā ir iespēja iepazīt, kā faktiski tiek veikts darbs ikdienā, tāpēc jauniešiem novēlām izmantot ikvienu iespēju un iepazīt savu izvēlēto nākotnes profesiju. Būt vienmēr radošiem un aktīviem, iesaistīties dažādos projektos!

FOTO

Sagatavoja;
Marita Mūze
Sabiedrisko attiecību speciāliste


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pēdējās izmaiņas: 24.06.2018 19:24:56
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET