Smiltenes novadam dalība Baltour'2012 sniedz gandarījumu par paveikto

17.02.2012 / www.smiltene.lv

Jau informējām, ka no 10.-12. februārim Rīgā notika 19. starptautiskā tūrisma izstāde “Balttour 2012”, kur pirmo reizi ar savu stendu piedalījās Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs kopā ar novada tūrisma uzņēmējiem. Trīs dienās izstāde "Balttour 2012" Ķīpsalā sagaidīja 23000 apmeklētājus, no kuriem 4500 bija tūrisma profesionāļi un aicinātie klienti. Arī Smiltenes novada stends bija aktīvi apmeklēts, pateicoties krāšņajam noformējumam, mūsu rudzupuķu meitenēm un novada tūrisma uzņēmumu radošajam piedāvājumam.

Kā jau iepriekš vēstījām, Smiltenes novada 2012. gada izvirzītais tūrisma virziens ir „Ģimeņu tūrisms” un, dodoties uz tūrisma izstādi, īpaši tas tika izcelts, dodot iespēju novada tūrisma uzņēmumiem, kas darbojas tieši un varbūt ne tik tieši tūrisma jomā, piedāvāt savus sezonas jaunumus.
 
„Pirmo reizi aicinājām piedalīties šajā izstādē arī pašus Smiltenes novada tūrisma uzņēmējus, lai viņi prezentētu savus piedāvātos tūrisma produktus un pakalpojumus izstādes apmeklētājiem. Man patiesi liels prieks, ka viņi šai avantūrā iesaistījās. Bez uzņēmēju aktīvās līdzdalības, atraktivitātes, piedāvātajām degustācijām, diez vai pie mūsu stenda izstādes laikā būtu veidojušās rindas, ja mēs piedāvātu tikai "sausu" informāciju mutiski vai drukātā formā,” piebilst Tūrisma informācijas centra vadītāja Sanda Akmentiņa.
 
Trīs dienu garumā Smiltenes novada stendā apmeklētāji varēja baudīt pavasara un vasaras mirkļus, aktīvi darboties, degustēt līdzatvesto uzņēmēju produkciju. Gan liels, gan mazs varēja iemēģināt roku putnu būrīšu pagatavošanā, ko atpūtas un sporta kompleksa "Trīssaliņas" pēc tam atdāvināja. Ikviens varēja nobaudīt veselīgo un gardo maizīti, kas cepta firsta Līvena ceptuvē, kā arī gardo "Rudzpuķu" tēju, kas audzēta bioloģiskajā saimniecībā "Bābēni". Apmīļot mazos Kalbaku trusīšus, salikt  SIA "Koka rokdarbi" sarūpēto koka puzli, satikties ar Matuļu dabas taku raganiņu un iepazīties ar z/s „Ezerlejas” bioloģisko kosmētiku, to visu bija iespējams redzēt Smiltenes novada stendā. 
 
„Vēlējāmies radīt Smiltenes novada atpazīstamību ar Zilo rudzupuķi, ar viesmīlīgiem cilvēkiem, pie kuriem var iepazīt, izzināt, izbaudīt, skatīties, klausīties, darboties līdz un atklāt interesantas vietas kopā ar ģimeni. Tā kā Smiltenes novadā šis ir "Ģimeņu tūrisma gads", ļoti daudzi izstādes apmeklētāji tika ieinteresēti kopā ar ģimeni doties brīvdienās tieši pie mums  - uz Smiltenes novadu,” uzsver Sanda Akmentiņa. 
 
Tūrisma uzņēmēji par dalību „“Balttour 2012” izsakās pozitīvi. Vieniem tas bija liels izaicinājums, citam jaunu sadarbības kontaktu dibināšana, vēl kādam izstādes laikā tapa jaunas idejas piedāvājumiem un darbiem, kas jāpabeidz. 
 
Viesnīcas „Kalna ligzda” pārstāve Aira Stūre uzskata, ka piedalīšanās izstādē, bija laba pieredze ikvienam, kurš sevi prezentēja un aicināja ciemos. Tika iegūti jauni un vērtīgi materiāli, kā arī nodibināti savstarpēji vērtīgi kontakti nākotnes sadarbībai. „Kopumā ļoti patika stenda lielās sienas noformējums ar rudzupuķu pļavu, super! Ļoti patika puķu meiteņu baltās blūzītes un zilie svārki, kā arī rudzupuķes ziediņš matos, jauki...tas bija akcents, kas radīja pirmo iespaidu par mūsu novadu kopumā. Prieks bija par to, ka daudzi jau bija pabijuši Kalnamuižā. Esmu gandarīta, ka liela daļa izstādes apmeklētāju nākotnē vairāk ieklausīsies vārdā Smiltene, kura ir viesmīlīga, zaļa un darboties griboša latviska pilsētiņa. Un, kura ir interesanta ikvienam pilsētas viesim, kurā ikviens, kam ir vēlme darboties un sevi pierādīt, var radīt un atklāt ko jaunu. Domāju, ka kopumā Smiltenes novada stenda noformējums bija pārdomāts un izdevies. Ja kas arī nebija tā, tad esam guvuši labu pieredzi un skatījumu uz lietām no cita skatupunkta, ” vērtē Aira Stūre.
 
Arī Smiltenes Valsts tehnikuma-profesionālās vidusskolas pasniedzēja Vineta Roskoša stenda noformējumu vērtē atzinīgi, arī darba veidu jeb komunikāciju ar apmeklētājiem. Vineta arī atklāj, ka ieguvumi no piedalīšanās ir daudz. „Mūsu ieguvumi ir daudz un dikti: bijām spiesti sagatavot jaunus reklāmas materiālus, cenu lapas, kuras ļoti labi varēsim izmantot turpmāk, kā arī atjaunināt jau esošos materiālus. Padomājām par to, ka ļoti daudz mēs varam pārdot dažādus tūrisma pakalpojumus, kas pašiem liekas zināmi, bet citiem varētu būt interesanti. Ļoti patika vizuālais stenda noformējums it visā. Arī tas, ka viesiem bija iespēja aktīvi rosīties un pievērsties ne tikai bukletiem, bet it īpaši norisēm stendā.”
 
Lauku mājas "Kalbakas" izstādē piedalījās pirmo reizi, pirms tam "Kalbaku" prezentācijas materiāli tika izvietoti bez viņu līdzdalības. Piedaloties izstādē, "Kalbaku" saimnieki galveno akcentu lika uz bērnu vasaras nometņu prezentāciju - "Kalbakas" šovasar piedāvā bērniem atpūsties divās nometņu programmās. Dalību izstādē "Kalbakas" vērtē kā ļoti veiksmīgu, jo pašlaik notiek aktīva darbība pie līgumu slēgšanas ar nometņu dalībniekiem un pasākumu rīkotājiem.
 
Vērtējot dalību izstādē Līga Auga teic „Vispirms jāsaka liels, liels paldies Smiltenes novada domei un īpaši Sandai, jo bez Sandas atbalsta un izdomas Smiltenes novada stends nebūtu izdevies tik krāšņs un pievilcīgs. Uzskatām, ka piedalīšanās izstādē bija lieliska iespēja jaunu kontaktu dibināšanai un iespēja atrast jaunus sadarbības partnerus. Jāatzīmē, ka daudzu firmu pārstāvji, iepazīstoties ar plašajām iespējām Smiltenes novadā, jau tagad plāno savus atpūtas braucienus un korpuratīvos pasākumus rīkot tieši Smiltenes pusē. Tas tikai liecina, ka tā bija pareiza izvēle - Smiltenes novadam izstādē piedalīties ar atsevišķu stendu.”
 
Anita Rābante no Z/S „Bābēni” Balttour izstādi kopumā vērtē pozitīvi, kā arī uzsver to, ka viņai visvairāk patika visu dalībnieku vienotība un spēja turēties kopā. Jāpiebilst, ka Smiltenes novads tika pārstāvēts vairākos stendos – lauku mājas „Donas” piedalījās Vidzemes Tūrisma asociācijas stendā, savukārt z/s „Ezerlejas”, z/s „Bābēni” un z/s „Zīlītes” savu saražoto produkciju pārdeva atsevišķos tirgotāju stendos. 
 
Vērtējot dalību izstādē z/s „Bābēni” saimniece saka: „Tajā bija iespēja iepazīties gan ar citu novadu plašo piedāvājumu tūrisma, izklaides un atpūtas jomās, gan iespējas tikties ar daudziem interesantiem cilvēkiem. Ieguvumus no izstādes varēs novērtēt tikai nākotnē, pagaidām jāapmierinās ar apmeklētāju atzinīgo novērtējumu mūsu produkcijai - zāļu tējām. Ir daudzi piedāvājumi piedalīties dažādos tirdziņos, papildināt kultūras pasākumus un izteikti piedāvājumi kopīgai sadarbībai. Ir gandarījums par paveikto. Tā bija patiešām fantastiska sajūta. Paldies, visiem par draudzīgu atbalstu un kopības sajūtu!”
 
Piedalīšanās izstādē un pastāstīt par Smiltenes novada muzeju bija ļoti vērtīga, jo daudzi par to neko nebija dzirdējuši. „Parādīšanās  izstādē bija ļoti svarīga. Daudzi pirmo reizi uzzināja par Mēru muižu. Interesējās gan vienkārši apmeklētāji, gan tūrisma gidi. Cilvēkus stendam pievilina ēdienu un dzērienu degustācijas, visiem ļoti patīk arī praktiskas nodarbības. Skatītājus piesaista arī tēli. Man tā bija ļoti interesanta un svarīga pieredze. Protams, turpmāk jāvērtē arī atgriezeniskā saite. Cik daudz izstādes apmeklētāju atbrauks uz Smiltenes novadu?”, dalību izstādē vērtē Smiltenes novada vadītāja Zinaida Bērza.
 
Kopumā dalību izstādē var vērtēt kā ļoti labu - jauna pieredze, jauni sadarbības kontakti un gandarījums par paveikto. „Mēs sevi labi parādījām citu dalībnieku vidū un par to saku lielu paldies ikvienam, kas šajā procesā iesaistījās ar idejām un darbiem,” teic TIC vadītāja Sanda Akmentiņa. 
 
Arī tūrisma uzņēmēji saka paldies Smiltenes novada domei un īpaši TIC vadītājai Sandai Akmentiņai par to, ka visus uzrunāja un uzaicināja piedalīties, atbalstīja un palīdzēja!
 
Aicinām ikvienu apmeklēt Smiltenes novadu un ļauties ģimeniskām brīvdienām! 
 
Marita Mūze
Sabiedrisko attiecību speciāliste 
Pēdējās izmaiņas: 18.06.2019 11:19:22
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET