Smiltenes kinoteātris gatavojas jaunām kinoizrādēm

07.01.2019 / www.smiltene.lv

Pagājuši trīs gadi, kopš Smiltenē darbojas digitālais kinoteātris un notiek aktīva gatavošanās jaunām kinoizrādēm, starp kurām būs arī latviešu filmas.

Gadu mijā pagāja trīs gadi kopš renovētajā Smiltenes kultūras centra ēkā darbojas Latvijas mazpilsētās pirmais digitālais kinoteātris. To varētu nosaukt par pārbaudes laiku – gan dārgajai beļģu ražojuma ciparu kinoaparatūrai “BARCO”,  kas savam ražojumam bija devusi trīs gadu garantiju, gan mūsu pašu spējai sekmīgi ar to strādāt. Kā tas izdevies, lai vērtē skatītājs, bet šķiet, ka sliktu atsauksmju nav. Vasarā pie mums viesojās filmu izplatītāju - “Forum Cinema” komanda un secināja, ka mūsu kinozāle gan tehniskajā izpildījumā, gan iekārtojumā neatpaliek no viņu kinoteātra “Citadele” mazās zāles..

Pašreiz kinozālē ir neparasts klusums. “Barco” ražotāji noteikuši, ka ik pēc trim gadiem kinoaparatūrai jāveic lielā tehniskā apkope, ko tiesīgs izdarīt ir beļģu firmas sertificēts speciālists. Jāatsvaidzina arī pašas aparātu telpas, arī skatītāju telpām derētu kāds jaunums.

Vienlaikus notiek ziemas-pavasara repertuāra filmu pasūtīšana, jo mūsdienu kino plānošanā labāko filmu pirmizrādes ir zināmas pat gadu iepriekš. Saviem skatītājiem varam paziņot, ka janvāra galvenā filma būs “Vecā dārza noslēpums”, kurā galvenajā lomā ir Smiltenes teātra režisors Agris Māsēns. Filma stāstīs par 6-12 gadu jaunu bērnu piedzīvojumiem, tā iekļauta projektā “Skolas soma” un uz to tiks aicinātas Smiltenes un citu tuvāko novadu skolas bērni.

Arī februāra galvenā filma ir zināma. “Klases salidojums” ir Andreja Ēķa jaunākā komēdija, kas visa pilnībā tapusi Valmierā. Pirms pāris gadiem filma ar šādu nosaukumu un līdzīgu saturu tika izveidota Igaunijā un kļuva par visapmeklētāko filmu kaimiņu valsts vēsturē. Tajā pat laikā Latvijā apmeklējuma rekordu panāca Ēķa “Svingeri”. Tagad abu valstu komēdiju radītāji apmainījušies idejām – Igaunijā tapis savs “Svingeru” variants, bet februārī skatīsim kā “Klases salidojums” izskatās latviešu gaumē. 

Vēl atlikušas divas LV simtgades filmas, kas tuvojas savai pirmizrādei. Martā skatīsim Gata Šmita dramatisko  filmu “1906”, nosaukumā ir gada skaitlis - tajā laikā Rīga novembrī pārdzīvoja vētrainas bohēmas un asiņaina terora mēnesi.  “Simtgadi” noslēgs ilgi gaidītā filma “Dvēseļu putenis” pēc Aleksandra Grīna autordarba motīviem. Šī lielfilma tapusi četrus gadus.

Aktuālajām kinoizrādēm iespēja sekot līdzi Smiltenes novada mājas lapā un kinoteātra vietnē, kurai 2019.gadā mainīts nosaukums,  www.kinosmiltene.lv.

Gunārs Liedags

 

Pēdējās izmaiņas: 18.06.2019 11:19:22
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET