2018.- Latvijas valsts simtgades gads!

2018.gada 18.novembrī svinēsim Latvijas valsts simtgadi. Iesaistoties šim notikumam par godu veidotajās svinībās, ikvienam ir iespēja godam un cienīgi, lepni un priecīgi svinēt valsts simto dzimšanas dienu, izstāstīt Latvijas stāstu un veidot nākotnes Latviju.

Gatavojoties dzimšanas dienas svinībām, cilvēks veic sava veida rituālu – uzpoš māju, pakavējas atmiņās, pasaka paldies vecākiem, ielūdz draugus, sapošas pats un saņem dāvanas. Svētku radošā padome un pasākumu organizatori aicina visus šos posmus izdzīvot arī Latvijas dzimšanas dienas gaidās.

Latviju veido mūsu domas un darbi, mūsu ikdienas ieguldījums Latvijas labklājībā. Arī valsts simtgades svinību galvenais vēstījums skan „ES ESMU LATVIJA”, un to caurstrāvo līdzdarbības motīvs „Es radu Latviju. Es daru Latviju”. Šis vēstījums atgādina, ka Latvijas galvenā vērtība ir tās cilvēki, kuri ziedojuši savu dzīvi un dzīvību neatkarīgas valsts tapšanai un pastāvēšanai, ar ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

Svētku un svinību virsmērķa- stiprināt Latvijas sabiedrības valstsgribu, piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi, veicinot pašorganizējošus procesus un sadarbību- īstenošanai tiek aicinātas organizācijas, valsts iestādes, pašvaldības, kuras, veidojot, koordinējot un īstenojot arī savas iniciatīvas, darbojoties kopā spētu paveikt un sasniegt vairāk.

Galveno svētku koordinējošo darbu veic Kultūras ministrijas izveidotais Latvijas valsts simtgades birojs. Ar tā darbību virzieniem, aktivitātēm un pasākumiem var iepazīties mājas lapā Latvijai 100 www.lv100.lv.

Smiltenes novadā pie Latvijas valsts simtgades pasākumu plāna un svētku norises programmas darbojas pašvaldības izveidotā darba grupa, kuru koordinē  Kultūras pārvaldes vadītāja Pārsla Jansone. Tiek aicināts ikviens novada iedzīvotājs iesaistīties gan nacionāli nozīmīgos pasākumos, gan novada aktivitātēs, par kurām informācija sekos līdz ar pasākuma tuvošanos.

SMILTENES NOVADA LATVIJAS SIMTGADES PASĀKUMU PLĀNS

Pasaulē latviskākais novads Vidzemes centrā ar brīvi plīvojošu Latvijas simbolu – sarkanbaltsarkano karogu katrā sētā!

Latviskums ir latviešu valoda, latviskums ir latviešu dziesma un karmīnsarkanbaltais karogs. Latviskums ir Tava pasaule, Tava pasaules uztvere – kā Tu sagaidi jauno dienu, saules lēktu, pavasara plūdus, veldzes pilnu lietu līstam, sniegu sniegam, pērkonu ducinām, kā Tu skaties saules rietā, kā Tu ar skatu apmīļo bērzu, egli, liepu, dadzi, nātres.
Latviskums ir tas, kā Tu satiec savu kaimiņu, baries ar savu pretinieku, izturies pret pārākiem, izturies pret nevarīgiem, izturies pret savējiem.
Latviskums ir Tava māja un tūkstoš Tavas ikdienas sīkumu. Latviskums ir tas, kāds Tu pamosties svētdienas rītā, latviskums ir Tavas tautas spīts un izturība svešu varu un kungu kalpībā.
Latviskums ir tas, ko Tu domā, apņemies, apsolies pie sava tēva un mātes svaigās kapu kopiņas.
Latviskums ir tas, ko Tu domā, vēlē un vēlies pie sava bērna šūpuļa.
                                                                                                                                            (Pārsla Jansone)

Sagaidot valsts simtgadi, Smiltenes novadam ir iespēja, ne tikai vēsturiski būt par latviskāko novadu, bet apliecināt un stiprināt arī mūsdienās tā latviskumu.
Izdarīsim kaut ko tik labu, lai pēc tam ir ko svinēt! Jo es esmu Latvija!

2018.gada 18.novembrī svinēsim Latvijas valsts simtgadi. Sagaidīsim to godam un cienīgi, lepni un priecīgi!

Pēdējās izmaiņas: 25.06.2019 18:18:02
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET