Nakskov (Dānija)
Pilsēta Dānijas dienvidos. Tā atrodas Dānijas 4. lielākās salas Lolland rietumu piekrastē. Pilsētā ir 13560 iedzīvotāju (2011.g.), tūrismā pazīstama ar aizsargājamo teritoriju Nakskovas fjords (Nakskov Fjord).
Lolland reģiona mājas lapa: 
 
 
 
Willich (Vācija) 
Villiha (Willich) ir pilsēta Vācijā. Tā atrodas netālu no Diseldorfas un aptuveni 30 kilometru attālumā no robežas ar Nīderlandi. Pilsēta dibināta 1970.gadā no vairākiem ciematiem - Willicha, Anrath, Schiefbahn un Neersen. Villiha hronikās pirmo reizi minēta 12.gadsimtā. 
Sadraudzības vienošanās ar Vācijas pilsētu Villihu (Willicha) noslēgts 2002.gada 15. novembrī ar mērķi attīstīt un uzturēt informācijas apmaiņu starp pašvaldības iestādēm, piemēram, pilsētas attīstības nodaļu, skolām, bērnudārziem utt.
 
 
 
Wiesenbacha (Vācija)
Sadraudzības līgums ar Vācijas pilsētu Vīzenbaku (Wiesenbacha) noslēgts 2001.gada 12. oktobrī ar mērķi veicināt informācijas apmaiņu komunālo iestāžu darbībā pilsētu saimniecības attīstībā, nosakot katru gadu kopīgus sadarbības pasākumus, kā arī atbalstīt un veicināt iedzīvotāju un dažādu biedrību (īpaši jauniešu) tikšanos.
 
 
Pincara (Itālija)
Pincara - pilsēta un komūna Veneto reģionā, ZA Itālijā. Iedzīvotāju skaits - 1298 (2004.g.). Platība - 18km2. Pilsēta atrodas 70 km attālumā no Venēcijas.
Sadraudzības līgums ar Itālijas pilsētu Pinkaru (Pincara) noslēgts 2002.gada 16. novembrī ar mērķi stiprināt draudzīgas attiecības starp sadraudzības pilsētām.
 
 
 
Rovigo (Itālija) 
Rovigo ir pilsēta un komūna Veneto reģionā ZA Itālijā. Pilsēta atrodas 80 km attālumā no Venēcijas. Iedzīvotāju skaits – 52 206 (2009.g.). Platība – 108 km2.
Sadraudzības līgums ar Itālijas pilsētu Rovigo noslēgts 2011.gada 27. aprīlī ar mērķi stiprināt jau pastāvošās draudzīgās attiecības un veicināt plašāku sadarbību ekonomikas, sociālās, kultūras un jauniešu sadarbības jomās, kā arī veicināt pieredzes apmaiņu starp abiem reģioniem.
 
 
Pisek (Čehija)
Pisek ir pilsēta Čehijā, Dienvidbohēmijas reģionā. Platība – 63,22 km2. Iedzīvotāju skaits – 29 801 (2005.g.). 
Sadraudzības līgums ar Čehijas pilsētu Piseku noslēgts 2004.gada 29. aprīlī ar mērķi attīstīt un stiprināt draudzīgas attiecības starp sadraudzības pilsētām.
 
 
Pustomiti (Ukraina)
Pustomiti ir pilsēta Ukrainas rietumos, netālu no robežas ar Poliju, Slovākiju un Ungāriju. 
Sadraudzības līgums ar Ukrainas pilsētu Pustomiti noslēgts 2005.gada 28. jūlijā ar mērķi attīstīt un uzturēt informācijas apmaiņu starp pašvaldības iestādēm, uzņēmumiem un struktūrvienībām, piemēram, pilsētas attīstības nodaļu, skolām, bērnudārziem, kā arī īpaši veicināt iedzīvotāju un apvienību (īpaši jauniešu) tikšanos.
Pustomiti (Ļvovas) mājas lapa: http://www.lvivbest.com
 
 
 
Caerphilly (Lielbritānija)
Caerphilly – pilsēta Velsā, Lielbritānijā. Pazīstama ar Caerphilly Castle – vienu no lielākajiem cietokšņiem Eiropā. 
 
 
La Laguna (Spānija) 
La Laguna - San Cristobal de La Laguna – svarīgākā vēsturiskā pilsēta uz salas. Pilsēta dibināta 1497. gadā. Simtiem gadu šī pilsēta bija gan salas administratīvi - politiskais, gan izklaides, gan kultūras centrs. Šeit atradās pirmās izglītības iestādes, uz kuru bāzes attīstījās San Fernando universitāte, kas ilgu laiku bija vienīgā augstākās izglītības iegūšanas vieta Kanāriju salās. 
 
 
 
Ļviva (Ukraina) 
Sadraudzības līgums ar Ukrainas pilsētu Ļvivu noslēgts 2011. gada 11. maijā ar mērķi veicināt sadarbību ekonomikas, izglītības, kultūras, ekoloģijas, sporta un tūrisma jomās.
 
 
Porhova ( Krievija) 
Viena no vecākajām pilsētām Pleskavas apgabalā. Mūsdienu Porhova attīstīta ir releju, kaļķa un siera ražošanas rūpnīcas. Mēbeļu gatavošanas apvienība „Porhov”, linu apstrādāšanas fabrika un maizes kombināts.  
Sadraudzības līgums ar Krievijas pilsētu Porhovu noslēgts 2010. gada 30. jūnijā ar mērķi veicināt sadarbību kultūras un sporta pasākumu organizēšanā, pašvaldības institūciju darba pieredzes apmaiņā, tiešu sakaru dibināšanā starp Porhovas rajona un Smiltenes novada saimnieciskās darbības subjektiem, kā arī veicināt sadarbību programmu izstrādē un realizācijā starp izglītības iestādēm un kopīgu projektu gatavošanā un realizācijā ar mērķi risināt vietējo pašvaldību orgānu aktuālās problēmas.
 
 
 
Steinkjer (Norvēģija)
Steinkjer (Norway)– ir pilsēta Nord-Trøndelag apgabalā, Norvēģijas vidienē.  
 
 
Kalix (Zviedrija)
Kalix – pilsēta Zviedrijas ziemeļos pie Botnijas līča. Iedzīvotāju skaits – 17 300 (2005.g.). Nosaukumu ieguvusi no sāmu nomadu ciltīm un tulkojumā nozīmē “aukstā upe” (the cold river).
 
 
Karlstad (Zviedrija)
Karlstad - Vārmlandes reģiona administratīvais centrs un lielākā pilsēta. Pilsēta atrodas DR Zviedrijā. Iedzīvotāju skaits - 84 885 (2010.g.). Kārlstada ir pilsēta, kurā ir universitāte un katedrāle. Garākā Zviedrijas upe Klavālvena tek cauri Karlstadai un ietek lielākajā Zviedrijas ezerā Venernā (Venern).
 
 
Ornskoldsvik (Zviedrija) 
 
 
 
 
Donnery (Francija) 
 
 
 
Pāvilosta (Latvija) 
Pāvilosta ir maza pilsētiņa Latvijas rietumos pie jūras. Tās vēsture aizsākusies līdz ar ostas izbūvi Sakas upes grīvā. Nosaukumu (Paulshafen) tā ieguvusi 1879. gadā, kad Upesmuižas īpašnieks fon Lilienfelds piešķīra vēl neesošajai pilsētai sava brāļa Paula vārdu. Pilsētas tiesības Pāvilosta ieguva tikai 1991. gadā. Pāvilostas apkārtnei raksturīga neskartā piekrastes daba. Ar dabiskiem piekrastes biotopiem varam iepazīties jau dažu minūšu gājiena attālumā no pilsētas centra. 
 
Pēdējās izmaiņas: 14.06.2019 16:04:05
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET