Abulā Tepera ezera promenādē sacenšas Baltijas airēšanas slaloma vadošie sportisti

13.05.2019 / www.smiltene.lv

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 10. līdz 11.maijam Tepera ezera promenādē tika uzņemti Latvijas kausa airēšanas slalomā 2.posma dalībnieki un skatītāji.

2017.gadā šo Baltijas mēroga pasākumu atzinīgi novērtēja kā Smiltenes iedzīvotāji un viesi, tā pašvaldība, un, debitējot Abulā, sacensības ieguva Smiltenes novada gada balvu sportā „Populārākais sporta notikums", tādēļ likumsakarīgi, ka Latvijas, Lietuvas un Igaunijas airēšanas slalomisti šopavasar jau trešo reizi spēkiem mērojās labiekārtotā un gleznainā Vecā parka ūdeņos.

Īslaicīgi atverot Tepera ezera hidrotehniskās būves ventiļus, Latvijas jaunatklātās krāčūdens pērles Abuls trasē devās teju simts olimpiskā sporta veida pieaugušie atlēti un jaunieši, ieradušies no galvaspilsētām Rīgas un Tallinas, kā arī Kauņas, Alītas, Rakveres, Veru, Liepājas, Jelgavas un citām pilsētām, un startējot četrās laivu klasēs sieviešu un vīriešu kajakos (Kayak) un kanoe (Canoe).

K1 laivu klasē vīriešiem, pārspējot uzvaras pretendentus no ārzemēm Lietuvas kausa līderi Vili Rasimaviču un Igaunijas čempionu Tarmo Peikeru, visas godalgas kluba „Vidzemes sporta asociācija - Valmiera" airēšanas slalomistiem. Triumfēja Ritvars Celmiņš, otrais Toms Karlivāns, trešais Kaspars Pakers. Junioru konkurencē uzvarēja liepājnieks Ivo Kurvins.

K1 laivu klasē sievietēm zelts baldonietei Enijai Ļaksai (viņa pirmā arī junioru grupā), sudrabs Sporta kluba „Atvars" (Liepāja) audzēknei Annijai Glezerei, bronza viesei no Rakveres Kjulei Raudsalai.

C1 laivu klasē vīriešiem uzvarēja Airēšanas kluba "Straume" atlēts Krišs Ozols, aiz viņa Stefans Romanoss no Bērnu un jaunatnes sporta skolas „Rīdzene" un igaunis Argo Raudsals (klubs „Nelson"). Junioros triumfēja rīdzinieks Jānis Dombrovskis.

C1 laivu klasē sievietēm 1.vieta Rīgas Airēšanas Kluba sportistei Jutai Murziņai, 2. un 3.vieta airēšanas slalomistēm no Baldones Enijai Ļaksai un Dailai Grāvītei.

Latvijas kausa airēšanas slalomā 2.posma rīkotājs Vidzemes sporta asociācija laivošanas zem Tepera ezera seno tradīciju atjaunošanā un starptautisko sacensību norisē pateicas Smiltenes novada domei, Latvijas Kanoe Federācijas Airēšanas slaloma apvienībai un Rīgas Airēšanas Klubam.

FOTO.
Fotoattēlā:
Enija Ļaksa (Baldone), 1.vieta K1 laivu klasē sievietēm

Kaspars Pakers
Vidzemes sporta asociācija
 

Pēdējās izmaiņas: 17.05.2019 15:57:00
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET