Rīgas un Ozona čempionāti orientēšanās

20.05.2019 / www.smiltene.lv

Pagājušās nedēļas nogalē visi orientieristi, kuri izbauda kārtīgus meža sporta izaicinājumus, bija aicināti uz OK Ozons rīkotajām Latvijas kausa sacensībām - Rīgas čempionātu individuālās distancēs, kas notika 18.maijā un Ozona čempionātu stafetēs- 19.maijā.

Orientieristiem allaž patīk piedalīties sacensībās, kas notiek jaunā vai sen aizmirstā apvidū, kā arī tapt pārsteigtiem ar patīkamiem jaunumiem plānošanā un distanču organizācijā.Tādēļ OK Ozons bija centušies sarūpēt ko unikālu un neredzētu — gluži kā zaļā vārna, kuru  organizatori bija izvēlējušies par sacensību simbolu.

Individuālajās distancēs bija pēdējā iespēja orientēšanās sacensībās izmantot pie Vangažiem esošo Meža miera orientēšanās apvidu, kas aptver plašus priežu silus, bērzu birzis, dažādu vecumu izcirtumus un piedāvā Rīgas apkārtnei vērā ņemamu reljefu, kas pārbaudīja dalībnieku fizisko gatavību, jo jau drīzumā šajā apvidū tiks īstenots Rail Baltica projekts, kas ar dzelzceļa līniju pāršķels šo Leonīda Malankova no jauna uzzīmēto karti uz pusēm.

Starp individuālās distances dalībniekiem  atrodami arī vairāki bijušie un esošie izlases orientieristi. Viņi arī sadalīja vietas uz goda pjedestāla. Vīriešu Elites grupā par uzvarētāju kļuva Mārtiņš Sirmais, otrajā vietā OK Azimuts sportists Artūrs Pauliņš. Šajā dienā Artūram šīs bija jau otrās sacensības. Rīta pusē Artūrs startēja NBS čempionātā.

Trešajā vietā pieredzes bagātais Jānis Krūmiņš. Ceturtajā vietā, tikai 9 sekundes aiz Jāņa  Sm BJSS audzēknis Matīss Slikšjānis.

No S-12 grupas meitenēm, ātrākā no Smiltenes BJSS meitenēm -Kitija Abula,  finišējot 6. vietā. Labāko desmitniekā arī Marta Kalniņa un Anete Stabiņa, izcīnot attiecīgi astoto un devīto vietu 27 meiteņu konkurencē.

V-45 grupā uzvaru izcīnīja Mārtiņš Godiņš, veicot 8,4 km garo distanci ātrāk kā stundā.

S-40 grupā sudraba godalgu izcīna Ieva Godiņa.  Sudrabs arī Guntai Dudelei S-55 grupā. Bronzas godalga Aldim Lapiņam grupā V-65.

Savukārt S-50 grupā ceturtais rezultāts Videgai Gaigalai. Mārim Zeiļukam piektā vieta V-40 grupā.

Labāko desmitniekā vēl Jānis Biezais- V-65 septītā vieta,  Māris Stabiņš- V-50 astotā vieta , Valērijs Proselkovs- V-35 devītā vieta , Aigars Dudelis- V-55 devītā vieta .

Smiltenes BJSS puiši no Gaujienas uzrādīja sekojošus rezultātus:

V-16 grupā 3.vieta Austrim Kalniņam. V-14 grupā 6. Vieta Uvim Sproģim un 10.vieta Kristeram Lārmanim.

Rīgas čempionāta rezultāti

19.maijā, Ozona čempionātā stafetēs  OK Azimuts veterāni Māris Stabiņš,Dainis Bormanis un Mārtiņš Godiņš izcīna uzvaru V-145 grupā.

Stafetēs galvenajā lomā bija apvidus - Egļupes ciematam pieguļošais mežs ir unikāls vismaz Baltijas mērogā - bijušās šūnakmens raktuves pārvērtušās par zaļu “ellīti”, kas pārpildīta ar dažāda veida mikroobjektiem. Šajā apvidū veicās tiem orientieristiem, kas spēja saglabāt vēsu prātu un veltīt laiku kartes interpretēšanai. Tāpat kā pērn, arī šogad pēdējais etaps bija paredzēts īsāks, lai ļautu komandām pārdomāt savu taktiku. Distances, gaisa balona pilota  Gunāra Dukštes zīmētajā kartē, gatavoja PČ sprinta plānotājs Jānis Tamužs.

Šajā kartē savu meistarību, izcīnot pirmo vietu, apliecināja OK Azimuts V-145 grupas veterānu komanda, kurā startēja Māris Stabiņš , Dainis Bormanis un Mārtiņš Godiņš.  Arī pārējām divām komandām izdevās tikt pie garšīgajām balvām.

Smiltenes BJSS Gaujienas zēnu komandai grupā V-16 otrā vieta. Komandā startēja Austris Kalniņš , Uvis Sproģis un Kristers Lārmanis.

Smiltenes BJSS Grundzāles  meiteņu komandai S-12 grupā trešā vieta. Komandā startēja Anete Stabiņa , Marta Morīte un Kitija Abula.Sacensības rīkoja orientēšanās klubs “Ozons”, biedrība “SK Mežaparks” un Latvijas Orientēšanās federācija. Galvenais atbalstītājs - Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Sacensības atbalstīja arī Green cola un Mint print.

Plašāka informācija par sacensībām, kā arī pieteikšanās atrodama Latvijas Orientēšanās federācijas mājaslapā LOF.LV, kā arī Orientēšanās kluba “Ozons” mājaslapā ozonsok.lv.

Ozona čempionāta rezultāti.

Māris Stabiņš

 

Pēdējās izmaiņas: 14.06.2019 16:04:05
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET