XXX „Madlienas kauss”

No 6.-7. augustam notika XXX „MALIENAS KAUSS” divu dienu jubilejas sacensības orientēšanā, kuras šogad norisinājās Alūksnes novada Zeltiņu apkārtnē. Sacensībās tika gaidīts ikviens orientēšanās sporta draugs, sākot no augstas klases sportistiem līdz amatieriem, pavisam 35 dažādas grūtības un vecuma grupās, tika  piedāvāts visplašākais distanču klāsts gan sarežģītības, gan garuma ziņā.

Šajos gados sacensībās startējušas un „Malienas Kausu” izcīnījušas daudzas orientēšanās zvaigznes. Organizatori  darīja visu, lai dotu dalībniekiem iespēju azartiskai sacensībai. Vienlaicīgi šīs sacensības bija arī EST-LAT līgas 7. etaps un Latvija kausa 10. kārta. Sacensībās piedalījās kupls skaits Smiltenes BJSS un OK „Azimuts” sportisti.
Pirmajā dienā sacensības notika vidējā distancē, bet otrajā garajā iedzīšanas distancē. Iedzīšanas sacensības notiek atbilstoši pirmajā dienā uzrādītajiem rezultātiem, kad pirmais distancē dodas attiecīgās grupas uzvarētājs un nākamie startē ar tādu intervālu, cik viņi ir zaudējuši savas grupas uzvarētājam.

Otrajā dienā  no mūsējiem iedzīšanas distancē kā līderi savās grupās devās Agnija Caune un Anete Čama. Kā otrie startēja Ilgvars Caune, Aldis Lapiņš, Otārs Putrālis. Trešie  savā grupā startēja Gunta Dudele un Artūrs Pauliņš. Turpat aiz līderu trijnieka startēja  Reinis Putrālis, Matīss Slikšjānis Niks Ramanis, Valdemārs Nulle,  Elīna Skopāne, Pārsla Kupriša un Māris Stabiņš.

Vispārsteidzošākie notikumi risinājās M14 grupā, kur Nikam Ramanim, startējot no piektās pozīcijas, izdevās uzvarēt, bet Matīss Slikšjānis finišēja piektajā vietā.  M12 grupā  līderu finišs bija fotofiniša cienīgs, pēc tiesnešu apspriedes tika pieņemts lēmums, ka Ilgvars Caune ir finišējis otrajā vietā, jo pēc iedzīšanas sacensību noteikumiem uzvarētājs ir tas, kas pirmo šķērso finiša līniju, nevis atzīmējas finiša ierīcē. Tikai mazliet vairāk kā minūti uzvarētājiem zaudēja Reinis Putrālis, uzrādot 5 rezultātu. M35 grupā 2. vieta Otāram Putrālim. M16 grupā Valdemārs Nulle 7.vieta, M21B grupā Māris Stabiņš finišēja 4.vietā. Tāpat arī Aldis Lapiņš M60 grupā uzrādīja ceturto rezultātu.

W10 grupā savu pirmās dienas pārsvaru pār konkurentēm vēl palielināja Agnija Caune, kura divu dienu summā 2. vietas ieguvēju Madaru Vaļģi pārspēja gandrīz par 10 minūtēm. W12 grupā Elīna Skopāne izcīnīja trešo vietu, bet W14 grupā Anete Čama cīņā par uzvaru finiša koridorā piekāpās Austrai Zušēvicai. Savukārt Pārsla Kupriša finišu sasniedza 5. vietā. W45 grupā  Gunta Dudele un Videga Gaigala ierindojās attiecīgi 4. un 5. vietā. Vīriešu Elites grupā Artūrs Pauliņš kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.