Igaunijas - Latvijas orientēšanās līgas posms

No 12.-14.augustam orientēšanās klubs “Polva Kobras” aicināja visus šā sporta veida draugus uz savām firmas sacensībām, kas vienlaicīgi bija Igaunijas-Latvijas orientēšanās līgas 8., 9. un 10. etaps. Aicināti tika visi gan jauni un veci, gan iesācēji un pieredzējuši orientieristi, mūsu pašreizējā elite un orientēšanās sporta vecmeistari.

Sacensības notika Kanepi pagasta Koorastes apkārtnes mežos, kur pēdējo reizi sacensības notika 1989.gadā – „Ilvesteade”. Savukārt pats sacensību centrs bija izvietots pie gleznainā Suurjerves ezera. Apvidus bija tipisks Baltijai ar purviem un aizaugušiem izcirtumiem.

Sacensībās piedalījās 15 Smiltenes novada orientieristi, kas pārstāvēja Smiltenes BJSS, OK „Azimuts” un Lejas Mindaugus. Kā vienmēr ierindā bija valcēnietis Ēriks Ūdris.

Pirmajā dienā labākos rezultātus savās grupās uzrādīja Anna Anete Strazdiņa un Agnija Caune, otrajā vietā savās grupās finišēja Anete Čama, Ilgvars Caune un Ieva Godiņa, bet 3. vieta Zandai Stabiņai un Oto Raineram Strazdiņam. Šajā dienā lija stiprs lietus, un daudziem tas bija īsts pārbaudījums, īpaši jaunākajiem sacensību dalībniekiem.

Otrajā dienā laiks uzlabojās un distancēs varēja doties daudz optimistiskākā noskaņojumā. Uzvara atkal Agnijai Caunei, 1.vieta arī Ievai Godiņai, 2.vietā savās grupās ierindojās Guntars Puntulis, Māris Stabiņš, Zanda Stabiņa un Anna Anete Strazdiņa, bet 3.vieta savās grupās Elīnai Skopānei, Oto Raineram Strazdiņam, Matīsam Slikšjānim un Mārtiņam Godiņam.

Trešajā dienā lielu neveiksmi, izskrienot no kartes un zaudējot 40 minūtes, piedzīvoja Ilgvars Caune. Tūlīt aiz godalgoto trijnieka kopvērtējumā M18 paliek Edgars Spirido. Pārējiem veicās labāk. Pirmā vieta Agnijai Caunei, otrās vietas Annai Anetei Strazdiņai, Zandai Stabiņai, Elīnai Skopānei un Matīsam Slikšjānim, savukārt trešajā vietā savās grupās ierindojās Oto Rainers Strazdiņš, Mārtiņš Gidiņš, Ieva Godiņi un Ēriks Ūdris.

Trīs dienu summā uz goda pjedestāla tika aicināti Anna Anete Strazdiņa - 2. vieta 8 gadīgo meiteņu distancē. Kārtējo dubultuzvaru svinēja Agnija Caune un Zanda Stabiņa N10 grupā. N12A grupā Elīna Skopāne otrajā vietā. 12 gadīgo puišu vieglajā distancē trešais palika Oto Rainers Strazdiņš, bet M14A Matīss Slikšjānis tiek pie otrās vietas godalgas. 35 gadīgo grupā otrajās vietās ierindojās Ieva un Mārtiņš Godiņi. M21B grupā Māris Stabiņš kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Olimpiskajā sešiniekā vēl izdevās iekļūt Ērikam Ūdrim un Otāram Putrālim.

13. augusta vakarā notika Kanepi sprints. Šeit M12 grupaā uzvarēja Ilgvars Caune, M14 grupā otrajā vietā palika Matīss Slikšjānis, bet M18 grupā Edgars Spirido, M40 grupā Māris Stabiņš un  N12 grupā  Elīna Skopāne ierindojās trešajā vietā.

Pašlaik EST-LAT līgā pēc notikušajām 11 kārtām savās grupās pirmajās vietās no mūsējiem ir Ilgvars Caune, Matīss Slikšjānis, Elīna Skopāne, Mārtiņš Godiņš un Māris Stabiņš. Otrie Anete Čama, Edgars Spirido, Aldis Lapiņš, Ieva Godiņa, Ēriks Ūdris un Otārs Putrālis.

Nākošais EST-LAT līgas posms notiks Grīviņos Valmieras pusē, Valmieras čempionāta ietvaros, bet nākošais Latvijas kausa etaps notiks Rankas pagasta Lācītēs 27. augustā.