Išējevs un Kalnīte izcīna uzvaras "Smiltene -Valga Javelin Cup"

Piektdien, 9. septembrī, Igaunijas pilsētas Valgas stadionā vienlaicīgi norisinājās divas starptautiskas vieglatlētikas sacensības. "Smiltene -Valga Javelin Cup" šķēpa mešanas sacensībās par uzvarētāju vīriešu konkurencē, ar rezultātu 68 metri un 34 centimetri, kļuva Smiltenes sporta skolas audzēknis Intars Išējevs, bet starp dāmām nepārspēta palika Una Kalnīte.

Piektdien Igaunijas pilsētas Valgas stadionu bija pārņēmuši jaunie vieglatlēti, lai aizvadītu starptautiskas vieglatlētikas sacensības. Kopumā uz starta astoņās dažādās vecuma grupās izgāja vairāk nekā 250 jauno atlētu no dažādiem Latvijas un Igaunijas reģioniem. Gan "Smiltene -Valga Javelin Cup", gan arī "Marret Sport" kluba sacensības rīkoja Valgas apriņķa un Smiltenes novada pašvaldības sadarbībā ar Valgas vieglatlētikas klubu un Smiltenes sporta centru. Ar savu klātbūtni sacensības pagodināja arī izcilākais Latvijas šķēpa metējs Jānis Lūsis, kā arī Pasaules junioru rekordists Zigismunds Sirmais, kurš gan sektorā nedevās.

"Smiltene -Valga Javelin Cup" šķēpa mešanas sacensībās startēja 112 šķēpraiži, viņu vidū virkne Smiltenes sporta skolas un Grundzāles pamatskolas sportistu. Jaunākajās grupās no Smiltenes novada sportistiem augstākos panākumus sasniedza D vecuma grupas sportiste Kristīne Lasmane (Smiltenes sporta skola), kura ar 19, 29 metru tālu metienu ierindojās trešajā vietā. Šajā grupā piekto vietu izcīnīja grundzāliete Daniela Šakociņa, kuras raidītais šķēps piezemējās pie 16, 68 metru atzīmes. Tāpat jāizceļ arī Marta Marksa un Estere Ponciusa (abas Smiltenes sporta skolas), kuras startējot ar divus gadus vecākām meitenēm (abas dzimušas 2002. gadā) spēja izcīnīt attiecīgi sesto un devīto vietu.

C grupā meitenēm deviņu dalībnieču konkurencē piektajā vietā ierindojās trenera Māra Stabiņa audzēkne no Grundzāles pamatskolas Monta Veronika Meijere.B grupā (1996. -1997. gadā) dzimušo meiteņu grupā deviņu dalībnieču konkurencē augsto trešo vietu izcīnīja Smiltenes sporta skolas pārstāve Linda Puriņa, kura šķēpu raidīja 32,83 metrus tālu. Sieviešu konkurencē par sacensību uzvarētāju kļuva palsmaniete Una Kalnīte (Smiltenes sporta centrs), kura savā labākajā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 46 metri un 78 centimetri.

D grupā (2000. gadā dzimušie un jaunāki) zēniem pirmās septiņas vietas aizņēma Igaunijas sportisti, bet no latviešiem labākai bija smiltenietis Toms Kalniņš, kurš ar 21,75 metri tālu metienu sasniedza astoto vietu. Tikmēr vēl viens mazais Smiltenes vieglatlēts Jānis Jansons sacensības noslēdza 15. vietā. Jāpiebilst, ka gan Toms, gan arī Jānis startēja vienā grupā, attiecīgi ar divu un viena gada vecākiem zēniem.

C grupā zēniem uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Smiltenes sporta skolas vieglatlēts Matīss Velps, kurš savā labākajā mēģinājumā šķēpu aizmeta 41, 96 metrus tālu. Šajā vecuma grupā startēja arī vairāki grundzālieši. Emīls Ozoliņš ieņēma 9. vietu, Dāvids Bērtiņš 11.vieta, bet 14.vietu dalīja uzreiz divi Māra Stabiņa audzēkņi Roberts Aubēns un Matīss Slišjānis.

1996. -1997. gadā dzimušo jauniešu grupā labākais no Smiltenes novada sportistiem bija grundzālietis Lauris Zazerins, kurš izcīnīja sesto vietu. Viņa raidītais šķēps labākajā mēģinājumā piezemējās pie 39,68 metru atzīmes. Pozīciju zemāk ierindojās smiltenietis Jēkabs Groza, 12. palika Rolands Išējevs, bet 13. vietā sacensības noslēdza grundzālietis Niks Ramanis.

Daudz nopietnākas cīņa jau norisinājās A grupā. Sektorā izgāja šī gada Eiropas jaunatnes olimpiādes un Pasaules jauniešu čempionāta finālists Gatis Čakšs no Jelgavas, Pasaules čempionāta un Eiropas jaunatnes olimpiādes dalībnieks smiltenietis Mārcis Grēns, kā arī Latvijas jaunatnes olimpiādes bronzas medaļnieks bilskēnietis Mārtiņš Stradziņš. Par patīkamu pārsteigumu smilteniešiem par uzvarētāju ar 61,78 metru tālu metienu kļuva Mārcis Grēns, kurš par 54 centimetriem apsteidza Čakšu. Strazdiņš sacensības noslēdzas ceturtajā vietā, bet piektais palika vēl viens bilskēnietis Didzis Laķis.

Vīriešu konkurencē startēja Pasaules jaunatnes olimpisko spēļu bronzas medaļnieks smiltenietis Intars Išējevs, kurš arī izcīnīja pārliecinošu uzvaru, uzrādot rezultātu 68 metri un 43 centimetri. Jāpiebilst, ka vairāki Išējeva metieni lidoja nedaudz pāri 70 metri atzīmei, tomēr sportists metiena brīdī pārkāpa līniju.

Vienlaicīgi ar šīm sacensībām norisinājās arī "Marret Sport" kluba organizētās sacensības 60 metru sprintā, 300 metru skrējienā, kā arī tāllēkšanā. No Smiltenes novada sportistiem savās vecuma grupās labāko trijniekā iekļuva Smiltenes sporta skolas pārstāve Elīza Kaupe, kura ar 4 metru un 7 centimetru tālu lēcienu ierindojās otrajā vietā D grupā meitenēm. 60 metru skrējienā C grupā meitenēm uzvaru izcīnīja Grundzāles pamatskolas skolniece Santa Jaunbērziņa, uzrādot rezultātu 8,4 sekundes. Jaunbērziņa izcīnīja godalgu arī tāllēkšanas sacensībās, kur ar rezultātu 4 metri un 32 centimetri ierindojās trešajā vietā.

Raksta autors: Toms Markss

Visu jaunāko informāciju par sportu Smiltenes novadā var meklēt jaunizveidotajā draugiem.lv lapā "Sports Smiltenē" (autors Toms Markss): http://www.draugiem.lv/tomsmarkss
Pēdējās izmaiņas: 14.06.2019 16:04:05
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET