FK "Smiltene/ BJSS" piedzīvo neveiksmi pret "Avantis"

Trešdienas pievakarē Rīgā "Šeibeļa" stadionā tika aizvadīta pārceltās kārtas spēle Latvijas futbola čempionāta otrās līgas Vidzemes reģiona turnīrā, kurā FK "Smiltene/ BJSS" ar rezultātu 2:3 piekāpās mājiniekiem "Avantis" futbolistiem, zaudējot pat teorētiskas iespējas izcīnīt čempiona titulu. Vārtus Smiltenes komandas labā guva Dairis Zariņš un Māris Rudzītis.

Jau ziņojām, ka trešdienas vakara spēlei "Šeibeļa"stadionā būs liela nozīme abām komandām. Smiltenieši, lai saglabātu iespēju turpināt cīņu par čempiona titulu, nedrīkstēja piedzīvot neveiksmi, tikmēr "Avantis" komandai panākums spēlē dotu iespējas pacīnīties par trešo vietu turnīra tabulā. Viesi uz spēli bija ieradušies gandrīz optimālajā sastāvā. No pamatsastāva spēlētājiem komandai palīdzēt nevarēja vienīgi pussargs Dāvis Gaigals, kurš jau otro reizi pusgada laikā lauzis kāju.

Pirmais puslaiks iesākās samērā pasīvi no abu komandu puses. Uzreiz jāsaka, ka spēli abām komandām būtiski ietekmēja spēcīgais vējš. Pēc miegainajām pirmajām spēles minūtēm pirmie atmodās Smiltenes futbolisti. Vienā no uzbrukumiem viesu pussargs Māris Rudzītis ar spēcīgu un precīzu sitienu pārspēja "Avantis" vārtsargu, atklājot spēles rezultātu. Turpinājumā smiltenieši aizvien aktīvāk sāka veidot savus uzbrukumus. Pie mājinieku vārtiem bija daudzas standartsituācijas, kuras gan "Smiltene/ BJSS" futbolisti izmantot nespēja. Diemžēl, vienā no saviem uzbrukumiem, "Avantis" komandas spēlētājs Artūrs Lazdiņš ar spēcīgu sitienu no 30 metriem pārspēja Dagni Sausos, izlīdzinot rezultātu. Puslaika otrajā pusē abas komandas uzbruka abpusēji. Vienā no epizodēm labā pozīcijā bumbu saņēma mājinieku vienības rezultatīvākais spēlētājs Edijs Svars, kurš ielauz;ās soda laukumā un raidīja bumbu vārtu stūrī. Jāsaka, ka Sausais vārtos nevarēja darboties ne tuvu savām spējām, jo spēli iesāka ar traumu, kā rezultātā viņa kustības bija stipri ierobežotas. Pirmās 45 spēles minūtēs noslēdzās ar rezultātu 2:1 mājinieku labā.

Pārtraukumā tika pieņemts lēmums, ka traumēto Dagni Sauso vārtos nomainīs komandas spēlējošais treneris Andis Rozītis. Otrais puslaiks iesākās ar nospiedošu Smiltenes komandas pārsvaru, jo visa komanda darīja visu, lai panāktu vismaz neizšķirtu. Lai arī bumbas kontrole un spiediens uz pretinieku vārtiem daudz lielāks bija viesiem, tomēr 100 procentīgu momentu izlīdzināt spēles rezultātu nebija. Gluži pretēji, vienā retajiem "Avantis" pretuzbrukumiem noteikumus saā soda laukumā pārkāpa Dairis Zariņš. Tiesnesis nekavējoties norādīja uz 11 metru atzīmes. Soda sitienu mājinieki realizēja nevainojami, palielinot savu pārsvaru līdz 3:1. Pēc ielaistajiem vārtiem FK "Smiltene/ BJSS" nepadevās, bet turpināja visiem spēkiem cīnīties. Jau nākamajā uzbrukumā līdzīgā epizodē uz otriem  vārtiem soda laukumā tika nogāzts smilteniešu kapteinis Mārtiņš Veģeris. 11 metru soda sitienu izpildīja Zariņš, kurš bumbu raidīja vārtos, atjaunojot cerības Smiltenes komandai izraut neizšķirtu.

Spēles beigās liels pārsvars piederēja smilteniešiem. Vairākās epizodēs bumba lidoja gar "Avantis" komandas vārtu stabu. Nedaudz vēlāk Reinis Sebris trāpīja arī par vārtu pārlikni. Nepilnas piecas minūtes pirms spēles beigām ļoti laba situācija soda sitiena izpildei bija Mārim Rudzītim, pēc kura sitiena buma iestrēga spēlētāju mūrī, atlecot pa sitienam Tomam Vīvuliņam, kurš savukārt to zibenīgi raidīja pretinieku vārtos. Diemžēl vārti netika ieskaitīti, jo līnijtiesnesis fiksēja aizmugures stāvokli. Kompensācijas laikā viesiem bija vēl divis momenti, ko gan neizdevās realizēt, kā rezultātā tika piedzīvots ļoti sāpīgs zaudējums spēlē ar rezultātu 2:3. Pēc šīs neveiksmes var oficiāli teikt, ka FK "Smiltene/ BJSS" 2011. gada Latvijas futbola čempionāta otrās līgas Vidzemes reģiona turnīrā ierindosies otrajā vietā.

Neskatoties uz to, ka cīņa par čempiona titulu ir beigusies Smiltenes komanda aicina visus savus līdzjutējus šodien pulksten18:00 "Tepera stadionā" uz priekšpēdējo šīs sezonas mājas spēli pret FK "Valka" komandu. Lai arī čempionāts vēl nav noslēdzies jāsaka, ka "Smiltene/ BJSS" futbolisti šo sezonu, salīdzinot ar pērno gadu ir aizvadījuši ļoti veiksmīgi. īpaši uzlabojusies ir komandas tehniskā meistarība un saspēlētība.

Raksta autors: Toms Markss
Izmantotie resursi: FK "Smiltene/ BJSS"

Visu jaunāko informāciju par sportu Smiltenes novadā var meklēt jaunizveidotajā draugiem.lv lapā "Sports Smiltenē" (autors Toms Markss): http://www.draugiem.lv/tomsmarkss

Pēdējās izmaiņas: 20.06.2019 11:35:30
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET