FK "Smiltene/ BJSS" vārtiem bagātā spēlē izrauj uzvaru pret "Valku"

19.09.2011 / www.smiltene.lv

Piektdienas vakarā Smiltenē "Tepera" stadionā tika aizvadīta 18. kārtas spēle Latvijas futbola čempionāta otrās līgas Vidzemes reģiona turnīrā, kurā vietējā "Smiltene/ BJSS" komanda ar rezultātu 5:4 saspringtā spēlē pārspēja "Valku". Uzvaras vārtus mājinieku labā spēles 89. minūtē guva Mārtiņš Veģeris.

Piektdienas vakara spēli "Tepera" stadionā no turnīra tabulas viedokļa nebija nekādas nozīmes. Jo, lai arī kā cīņa noslēgtos, abas komandas savas pozīcijas vairs nevar mainīt. "Smiltene/ BJSS" futbolisti jau garantējuši otro, savukārt "Valka" sesto vietu šī gada čempionātā. Tomēr Smiltenes un Valkas komandu tikšanās, neskatoties uz situāciju turnīra tabulā, allaž bijušas ļoti spraigas. Tāda solījās būt arī šī spēle.
 
Smilteniešu komandai šajā spēlē traumu dēļ palīdzēt nevarēja pamatvārtsargs Dagnis Sausais, kā arī Dāvis Gaigals un Igors Gailis. Savukārt citu iemeslu dēļ nespēlēja Jānis Priede un Jānis Augstkalns, Jānis Akmins un Andris Bogdanovs. Tikmēr Sausā vietā vārtos vietu ieņēma galvenais treneris Andis Rozītis. Tāpat jāatzīmē, ka arī "Valkas" vienībai šajā spēlē palīdzēt nevarēja pieci spēlētāji. 
 
Pirmajā puslaikā redzamākais cilvēks laukumā - tiesnesis
 
Spēli daudz aktīvāk iesāka mājinieki, kuri pārliecinoši kontrolēja bumbu un uzbruka. Tikmēr valcēnieši atbildēja ar pretuzbrukumiem, kas lielākoties Rozīša sargātajiem vārtiem briesmas neradīja. Tomēr vienā no tiem "Valkas" futbolistam izdevās ielauzties smilteniešu soda laukumā, kur viņam bumbu izsita Mārtiņš Veģeris. Spēles galvenais arbitrs pieņēma lēmumu nozīmēt 11 metru soda sitienu, kas izraisīja izbrīnu ne vien spēlētāju, bet arī skatītāju vidū. Soda sitienu gan valcēnieši nerealizēja, jo bumba atsitās pret vārtu stabu. Turpinājumā vairākus bīstamus uzbrukumus izveidoja mājinieki. Labās epizodēs nokļuva Edgars Janosns un Kristaps Rakštelis, tomēr pārspēt viesu vārtsargu viņi nespēja. Pirmā puslaika otrajā pusē, pēc kārtējā bīstamā "Smiltene/ BJSS" komandas uzbrukuma, savā soda laukumā noteikumus pārkāpa "Valkas" vārtsargs, nopelnot sarkano kartīti un 11 metru soda sitienu uz saviem vārtiem, kuru veiksmīgi realizēja Dairis Zariņš, atklājot spēles rezultātu. 
 
Divas minūtes vēlāk labs uzbrukums padevās viesiem. Zigmārs Dūmiņš ielauzās soda laukumā, izpildot spēcīgu sitienu, pēc kā buma no sāniem atsitās pret vārtu konstrukciju (riteni) un atleca soda laukumā. Pirmais pie tās bija Raimonds Dūmiņš, kurš pārspēja Rozīti, izlīdzinot rezultātu. Puslaika pašā izskaņā, pēc labas piespēles, teicamā pozīcijā nokļuva Rakštelis, kurš spēja apspēlēt pretinieku aizsargus un mirkli vēlāk arī vārtsargu, izvirzot savu komandu atkārtoti vadībā. Pēc pirmajām 45 spēles minūtēm rezultāts 2:1
 
Smiltenieši izrauj uzvaru
 
Otrais puslaiks iesākās salīdzinoši mierīgā spēlē no abu komandu puses. 50 minūtē veiksmīgs centrējums padevās Mārim Rudzītim, tomēr līdz bumbai vārtu priekšā neaizsniedzās Toms Vīvuliņš. Nedaudz vēlāk labs uzbrukums padevās valcēniešiem, tomēr veiksmīgi nospēlēja mājinieku aizsargi, neļaujot tikt pie izšķirošā sitiena pretinieku vienības uzbrucējiem. Spēles 69. minūtē diezgan bīstamu soda sitienu izpildīja viesu spēlētājs Raimonds Dūmiņš, kuram padevās precīzs sitiens, ko  Rozītis nespēja tvert. Jau nākamajā epizodē, pēc ielaistajiem vārtiem, "Smiltene/ BJSS" jau trešo reizi izvirzījās vadībā, kad ar precīzu sitienu nedaudz aiz soda laukuma izcēlās Māris Rudzītis. 
 
Pēc neilga laika valcēnieši kārtējo reizi spēja atspēlēties, kad pēc veiksmīgas izspēles skaistus vārtus guva Konstantīns Belovs, panākot 3:3. Pēc šiem zaudētajiem vārtiem mājinieki nedaudz apjuka, ko uzreiz izmantoja pretinieku spēlētājs Māris Antons, veicot reidu pa labo malu un ceturto reizi raidot bumbu Rozīša sargātajos vārtos. Nokļuvuši zaudētājos, Smiltenes futbolisti centās atspēlēties. Tas viņiem arī izdevās. 79. minūtē salīdzinoši vienkāršā epizodē kļūdījās viesu vārtsargs. Radušos situāciju nekavējoties izmantoja Elvis Teremko, panākot izlīdzinājumu. Spēles izskaņa izvērtās ļoti saspringta. Lai arī vairāki momenti bija Valkas komandai, tomēr bīstamāk uzbruka smiltenieši. 89. minūtē teicami uzbrukumam pieslēdzās komandas kapteinis Veģeris, kurš ar skaistu sitienu guva savas komandas piektos vārtus. Kompensācijas laikā nevienai no komandām neizdevās izveidot 100 procentīgus vārtu gūšanas momentus, līdz ar to uzvaru visā spēlē ar rezultātu 5:4 guva FK "Smiltene/ BJSS" komanda.
 
Kā pēc spēles pastāstīja mājinieku komandas galvenais treneris Andis Rozītis, tad šī spēle bija ļoti interesanta skatītājiem, jo bija intriga līdz spēles beigām, kā arī tika gūti daudz vārtu. Treneris sacīja, ka spēles kvalitāte nebija slikta, tomēr puišiem jāspēj cīnīties katrā spēlē, lai arī kāda situācija būtu turnīra tabulā. Rozītis arī pauda gandarījumu par izcīnīto uzvaru un pēdējiem gūtajiem vārtiem, kas bija vieni no skaistākajiem šajā sezonā. Runājot par nākamo sezonu, treneris teica, ka vēl pāragri domāt par to, kurā čempionātā komanda spēlēs. Šajā jautājumā viss ir atkarīgs no konkrētās situācijas un iespējamiem sadarbības partneriem.
 
FK "Smiltene/ BJSS" komandas otro vārtu guvējs šajā spēlē Kristaps Rakštelis, komentējot spēli sacīja, ka pirmajā puslaikā komanda nebija gatava spēlēt, tāpat arī tiesnesis izlaida spēli no savām rokām, piešķirot apšaubāmas kartītes. Par saviem gūtajiem vārtiem Rakštelis sacīja, ka tika iedota ideāla piespēle un izdevās apspēlēt viesu aizsargus un vārtsargu. Otrajā puslaikā jau spēlējām daudz labāk un parādījām savu spēli, tomēr neiztika bez kļūdām aizsardzībā, pēc kurām "Valka" guva vārtus. 
 
FK "Valka" komandas spēlētājs Raimonds Dūmiņš, kuram spēles dienā bija arī dzimšanas diena, sacīja, ka puiši spēlēja tāpat kā visas iepriekšējās spēles, speciāli neviens negatavojās, tomēr pēdējo sezonas spēli gribējām nospēlēt labi priekš sevis. Dūmiņš sacīja, ka komandai nevarēja palīdzēt pieci pamatsastāva spēlētāji un vārtsargs, kurš iepriekšējā spēlē nopelnīja sarkano kartiņu. Par pretinieku komandas spēli bijušais FK "Abuls" futbolists sacīja, ka Smiltene var spēlēt daudz labāk. Atbildot uz jautājumu par komandas mērķiem pirms sezonas, Dūmiņš sacīja, ka tas bija iekļūšana labāko trijniekā, kas gan neizdevās. (FK "Valka" sezonu noslēdza sestajā vietā). 
 
Pēc šīs spēles FK "Smiltene/ BJSS" komandas rēķinā ir izcīnīti 32 punkti. Savu sezonas priekšpēdējo spēli smiltenieši aizvadīs 22. septembrī, kad izbraukumā tiksies ar "OSC -Fortuna" komandu no Ogres. Bet savu skatītāju priekšā pēdējā šīs sezonas spēlē Smiltenes komanda tiksies ar FK "Sigulda". 
 
Raksta autors: Toms Markss
 
Visu jaunāko informāciju par sportu Smiltenes novadā var meklēt jaunizveidotajā draugiem.lv lapā "Sports Smiltenē" (autors Toms Markss): http://www.draugiem.lv/tomsmarkss 

Pēdējās izmaiņas: 20.06.2019 11:35:30
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET