Artūrs Pauliņš triumfē Kurzemes pavasarī

11.04.2016 / www.smiltene.lv

2016. gada Latvijas kausa sezonas atklāšanas posms norisinājās pagājušās  nedēļas nogalē, 9. un 10. aprīlī, Dobeles pusē, tradicionāli ievadot sezonu ar OK Saldus organizētajām sacensībām „Kurzemes pavasaris”. Uz starta līnijas stājās gandrīz 800 Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu sportistu, kas ir "Kurzemes pavasara" dalībnieku skaita rekords.

Sacensību organizēšanai izvēlēts klasisks Zemgales pauguraines apvidus, kur lielu formu reljefs mainās ar mikroreljefa formām. Distances veda pa jaukta tipa mežu ar vietām kritušiem kokiem, dažādas skrienamības pakāpes purviem, pusatklātām teritorijām.

Organizatori bija nodrošinājuši  kvalitatīvu servisu, nodrošinot radio kontrolpunktus, profesionālu komentēšanu un pat GPS sekošanu labākajiem WM21E grupās, ar iespēju sekot līdzi sportistiem distancē no sacensību arēnas.

Vairāk kā 300  dalībnieku bija no ārzemēm, kas ir liels skaitlis, taču pašmāju sportistu skaits šoriez bija nedaudz mazāks kā iepriekšējos gados.

Vīriešu elites grupā uz starta līnijas abās sacensību dienās kopā stājās 48 sportisti, starp kuriem kā galvenie pretendenti cīņā par uzvaru kopvērtējumā bija pagājušā gada uzvarētājs Andris Jubelis, Artūrs Pauliņš, lietuvieši Jonas Vytautas Gvildys un Vilius Aleliunas.

Pēc pirmās sacensību dienas, kas bija WRE posms, Azimuts OK-Sm BJSS sportists Artūrs Pauliņš 6,3 km vidējā distancē uzrādīja ceturto rezultātu uzvarētājam Andrim Jubelim zaudējot nepilnas divas minūtes. 

Otrajā sacensību dienā Artūram izdevās veikt nevainojamu skrējienu. Neskatoties uz to ka garā distance , kas šoreiz bija 15,2 km gara ar 34 kontrolpunktiem, nav Artūra stiprā puse, Artūrs savus konkurentus atstāja aiz sevis izcīnot uzvaru ne tikai grajā distancē , bet arī divu dienu summā. Artūrs savu tuvāko sekotāju  Jonas Vytautas Gvildyi apsteidza par gandrīz piecām minūtēm. Pēc finiša intervijā mūsu sportists teica ka ja būtu bijsi vajadzība viņš būtu varējis skriet vēl ātrāk. Jāpiebilst ka pirmās dienas uzvarētjs Andris Jubelis izlaida 29 KP, līdz ar to viņa rezultāts tika anulēts.

Otrs Azimuta sportists Artjoms Rekuņenko abas dienas uzrādīja devīto rezultātu. Divu dienu summā viņam septītā vieta.

Matīss Slikšjānis šajās sacensībās startēja M-20 grupā un spēcīgajā konkurencē izcīnīja otro vietu. Ilgvars Caune M-18 grupā otrajā dienā finišēja trešajā vietā. Diemžēl pirmajā dienā izlaistā kontrolpunkta dēļ viņam rezultāta divu dienu kopvērtējumā nav.

Veiksmīgi starti 36 dalībnieču konkurencē mūsu W-16 grupas meitenēm. Pēc pirmās dienas Agnija Caune otrajā vietā un Elīna Skopāne trešajā vietā. Otrajā dienā Agnija savu otro vietu nosargāja. Elīnai divu dienu summā septītā vieta.

Veismīgi starti arī divpadsmitgadīgo grupā. Pēc pirmās dienas Renāram Kļaviņam otrā vieta. Andai Jaunmuktānei trešā vieta , Madarai Celmai ceturtā vieta un Agnesei Jaunmuktānei piektā vieta. Otrajā dienā gan tik labi neveicās, tomēr Renārs spēja nosargāt goda pjedestālu izcīnot trešo vietu 35 dalībnieku konkurencē. Meitenēm viss sagriezās kājām gaisā Agnese izcīnīja bronzas godalgu , Madarai sastā vieta un Andai astotais rezultāts divu dienu summā.
Panākumi arī Azimuta veterāniem. Četrdesmitgadīgo grupās Mārtiņš un Ieva Godiņi izcīnīja trešās vietas. Aldim Lapiņam otrā vieta M65 grupā.

Nedaudz līdz goda pjedestālam pietrūka Vitai Cīrulei W-45 un Videgai Gaigalai. Viņām ceturtās vietas.  Pārējie rezultāti šeit:   http://pavasaris.lv/uploads/2016/KP2016_Kopv.html


Kurzemes pavasara sprints

Sestdienas, 9. aprīļa, vakarā Dobeles pilsētā norisinājās  Kurzemes pavasara sprints, kas bija Latvijas sprinta kausa 2. posms un pulcēja gandrīz 300 dalībnieku. Dobelē Latvijas čempionāts sprintā notika 2012. gadā, kad sportisti pieļāva daudz kļūdu Bērzes upes krastos un Dobeles pilsdrupās, distances bija ne mazāk aizraujošas arī šoreiz.

Sprintā panākumi Smiltens BJSS sportistiem  S-16 grupā uzvaru izcīnja Agnija Caune,  S-12 grupā otrā vieta Agnesei Jaunmuktānei. Labāko sešiniekā finišē Madara Celma piektā vieta S-12 grupā un Renārs Kļaviņš  sestā vieta V-12.

Vīriešu Elites grupā startē 15 sportisti. Uz goda pjedestāla divi Azimuta sportisti uzvara Artūram Pauliņam un trešais Artjoms Rekuņenko. Matīsam Slikšjānim astotais rezultāts.
Vēl viena uzvara mūsējiem  V-35 grupā. To paveic Aivis Zetmanis.

Rezultāti šeit: http://pavasaris.lv/uploads/2016/SprKP2016_rez.html

Nākošās Latvijas kausa szcensības Ziemeļu divdienas notiks jau šīs nedēļas nogalē Ādažu apkārtnē.

Foto galerija no sacensībām ŠEIT.

Māris Stabiņš,
treneris

Pēdējās izmaiņas: 20.06.2019 11:35:30
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET