LMT AA Elektrokartingu čempionāta trešajā posmā uzvar Ričards Irbe

11.06.2018 / www.smiltene.lv

Aizvadīto sestdien, 9.jūnijā, vienlaicīgi Smiltenes kartingu trasē noti-ka vairākas nozīmīgas kartingu sacensības: Latvijas Čempionāta, Pro-Kart kausa un LMT Autosporta Akadēmijas (LMT AA) Skolu kar-tinga kausa otrie posmi, kā arī LMT AA Latvijas Elektrokartingu čempionāta trešais posms. Elektrokartingu čempionātā (TeK klase) pirmo vietu izcīnīja Saldus BJC komanda ar pilotu Ričardu Irbi pie elektrokartinga stūres. Savukārt LMT AA Skolu kartinga kausa otrajā posmā uzvaras laurus plūca Priekuļu tehnikuma komanda.

Otro vietu TeK klases ieskaitē guva Raivis Veikšāns, kas pārstāvēja Aiz-kraukles profesionālo vidusskolu, bet trešo - Raitis Plukšs no Smiltenes tehnikuma. Savukārt, LMT AA Skolu kartinga kausa otrajā posmā godpil-no otro vietu ieņēma – Saldus BJC komanda, bet trešajā ierindojās Ropa-žu vidusskolas komanda.

Smiltenes kartingu trase uz sacensībām pulcēja kuplu komandu skaitu un atbalstītāju pulku. Šoreiz sacensībās savu dalību bija pieteikuši 192 sportis-ti. Vēlme uzvarēt bija tik liela, ka sacensību gaisotnē, cīnoties par pirmajām vietām, trasē notika pat vairākas avārijas.

Svinīgajā sacensību atklāšanas ceremonijā atjaunotajā Smiltenes kartingu trasē komandas, sportistus un skatītājus sveica Smiltenes tehnikuma jaun-iešu deju kolektīvs “Amatnieki”, kā arī uzrunu teica Smiltenes novada do-mes priekšsēdētājs Gints Kukainis, kurš pauda gandarījumu par to, ka iz-devies organizēt patiesi lielisku pasākumu un vienot tik kuplu skaitu spor-tistu un līdzjutēju. Klātesošos sportistus sveica un uzmundrināja arī Latvijas Automobiļu federācijas Kartingu komisijas vadītājs Valdis Brutāns.

Dainars Dambergs, LMT AA vadītājs: “Sacensības var vērtēt pozitīvi no vairākiem aspektiem – arī šoreiz laikapstākļi mūs lutināja, sportisti parādīja cīņas sparu līdz pat fināla braucieniem. Elektrokartingu klasē šodien mūsu sportisti sagādāja intrigu. Aizkrauklietim Raivim Veikšānam, kā arī LMT AA pilotam Ingusam Beļakovam un trases mājiniekam, Smiltenes tehnikuma kartingu komandas pilotam Raivim Plukšam, izdevās pietuvoties sezonas līderim TeK klasē – Saldus BJC kartinga komandas sportistam Ričardam Irbem. Tomēr viņš netika pārspēts. Skolu komandas viennozīmīgi kļuvu-šas patstāvīgākas, izzinājušas tehniku, bet paši piloti vairāk ir noticējuši sa-viem spēkiem. Arī runājot par citām klasēm, mūsējie piedalījās sīvā cīņā pirmajām trīs godalgotajām vietām.”

Mārtiņš Aleksandrovičs, LMT AA kartingu projektu vadītājs: “Šodien, neskatoties uz to, ka tehnika nelika vilties, netrūka arī dažādu starpgadīju-mu. Jāteic, ka šajā posmā tiesneši izcēlās ar stingru vērtējumu. Mani gan sarūgtina, ka Siguldas komanda finālbraucienā tika diskvalificēta. Lai nu kā, es domāju, ka šādas situācijas norūda un esmu pārliecināts, ka nāko-šajos posmos LMT AA jaunieši parādīs lielisku rezultātu. Esmu tik drošs, jo līdz nākamajam posmam strādāsim – gan individuāli, gan ar komandām, tiekoties sporta nometnēs.”

Ričards Irbe, TeK klases 1. vietas ieguvējs
: “Uzvara šajā posmā patie-šām nenāca viegli, tehnika nepievīla, tomēr bija jātiek galā pašam ar sevi. Jāpiestrādā pie braukšanas, trajektorijām un citiem “mazajiem knifiņiem”. Kas attiecas uz kartingu, neko nebijām mainījuši kopš pirmā posma Kan-davā, tomēr tagad, kad citas skolu komandas parāda līdzīgus rezultātus, šķiet, ka būs jāpiedomā kā veikt uzlabojumus. Smiltenes trase un tās rel-jefs elektrokartingiem lika “pasvīst”, tomēr man, startējot sacensībās šeit pirmo reizi, trase ļoti patika. Citiem sportistiem novēlu cīņas sparu, un lai “turpina mani ķert.”

Veiksmīgas sacensības aizvadījuši jaunieši, kuriem LMT AA šajā sezonā piešķīrusi atbalstu karjeras attīstīšanai. Sešpadsmitgadīgais Artūrs Bondars Rotax Max Senior klasē ierindojās godpilnajā 2. vietā, tādu pašu rezultātu sasniedzot arī Latvijas Čempionāta komandu kopvērtējumā. Arī ropažnie-ce Alise Līga Grāmatiņa, neskatoties uz tehniskajiem izaicinājumiem, pa-rādot labu ātrumu trasē, TK klasē finišēja 9. vietā, savukārt Kristapam Stumpam attiecīgajā klasē – 11. vieta, bet Tomasam Grīntālam TeK klasē izdevās ierindoties augstajā 5. vietā.

Nākamās sacensības – 28.jūlijā Kandavā, kur norisināsies LČ 4.posms elektrokartingu klasei un trešais posms Pro-Kart sacensību klasēm.

Aktuālā informācija par LMT Autosporta akadēmiju ir pieejama mājaslapā www.autoakademija.lv un sociālo tīklu kontos – „Twitter: @Auto_Akademija, „Instagram”: Auto_Akademija, face-book.com/AutosportaAkademija un youtu-be.com/LMTAutosportaAkademija


 

Papildu informācija:
Anda Treija
LMT Autosporta akadēmija
mob.: 27545441
e-pasts: anda.treija@onecom-latvia.com
 

Pēdējās izmaiņas: 22.03.2019 16:04:08
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET
             
             
« Marts 2019 »
25
26
27
28
12
3
4
5
6
7
8910
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
212223
24
 
 
 
 
 
 
 
Operatīvās rīcības dienests