Aizvadīta Smiltenes novada čempionāta volejbolā sieviešu komandām 2. kārta.

5.janvārī  Smiltenes sporta hallē notika Smiltenes novada 2019. gada čempionāta volejbolā sieviešu komandām 2. kārta.

Sacensības organizē Smiltenes sporta centrs ,sadarbībā ar Smiltenes novada sporta pārvaldi. Sacensību galvenais tiesnesis Māris Stabiņš.

2. kārtā piedalījās astoņas komandas. Pa divām komandām no Apes , Grundzāles un Smiltenes un viena komanda no  Blomes. Sacensībās debitēja Valmieras BJSS.

Sacensības notika pēc klasiskā volejbola  6:6 noteikumiem.

Komandas spēlēja līdz divu setu uzvarai. Sets tika spēlēts līdz 21 punktam.  Ja pēc pirmajiem diviem setiem pa panākumam bija abām komandām, trešais sets tika spēlēts līdz 15 punktiem.

Dalībnieču sastāvu abās Grundzāles komandās ietekmēja Valgā notiekošās vieglatlētikas sacensības. Arī lielākā daļa no Variņu komandas devās uz Valgu un Variņu komanda šajā kārtā nepiedalījās.

Vispirms, veicot izlozi, tika noskaidrots kurā apakšgrupā katra komanda spēlēs.

A grupā spēlēja  komandas: U-30 , Valmieras BJSS , Grundzāles pagasta otrā komanda un Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola.

Šajā grupā pārliecinoši uzvarēja komanda U-30. Otrajā vietā Valmieras BJSS 2000.-2003. gadā dzimušās meitenes.  Lai noskaidrotu uzvarētāju, trešo setu nācās spēlēt Grundzāles otrajai un Apes vidusskolas komandām, kur uzvarēja Grundzāles meitenes.

B grupā spēlēja Ape , Blome ,Grundzāle un Dzirkstītes.

Šajā grupā uzvara Apes komandai. Otrajā vietā, pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē ar Grundzāli, komanda Dzirkstītes.

Sīvākās un interesantākās spēles bija ar komandas Dzirkstītes piedalīšanos. Vispirms  Dzirkstītēm nācās spēlēt trešo setu spēlē ar Blomi. Pēc tam, līdzīga cīņa arī ar Grundzāli, kur spēles trešajā setā- rezultāts 16:14- par labu Dzirkstītēm.

Finālspēlēs, par 1.-4. Vietu, uzvarēja komanda U-30.  Viņām,  spēlē ar Api, nācās piedzīvot pirmo zaudēto setu šajā turnīrā. Šajā spēlē spēkošanās pirmajos divos setos ļoti līdzīga. Pirmajā setā ar rezultātu 21:19 uzvarēja U-30. Otrajā, ar tādu pašu rezultātu, pārākas bija Apes komandas spēlētājas. Trešajā setā rezultāts 15:8 par labu U-30 komandai. Ne mazāk interesanta spēle bija arī starp Apes komandu un Valmieras BJSS, kur abus setus, ar rezultātu 21:19, uzvarēja Valmieras meitenes.

Otrā vieta- turnīra debitantēm- Valmieras BJSS komandai. Trešajā vietā- Apes komanda. Komanda Dzirkstītes pagaidām vēl nespēja izrādīt nopietnu pretestību kādai no pirmā trijnieka komandām un otro kārtu noslēdza ceturtajā vietā.

Cīņā par 5.-8. vietu pārliecinoši savas konkurentes pārspēja Grundzāles pirmā komanda.
Sestajā vietā- Blomes komanda, aiz sevis atstājot Grundzāles otrās komandas un Apes vidusskolas meitenes.

1. vieta U-30 (Zanda Beitika , Una Kalnīte , Laura Rubene , Linda Puriņa , Kristīne Miezīte , Alise Aigare).

2. vieta VBJSS (Elza Melbārde , Līva Marta Poča , Justīne Buša , Arta Logina , Elīna Elizabete Runce , Sabīne Bitmane).

3. vieta Ape (Kristiāna Oto  ,ILze Sapuna , Laura Jaunzeme , Ulrika Lība Tetere , Nadīna Bērziņa  , Rūta Ķelpe).