Latvijā reģistrēta kontinentālā riteņbraukšanas komanda "Amore & Vita – Prodir”

07.01.2019 / www.smiltene.lv

UCI kontinentālā līmeņa šosejas riteņbraukšanas komanda “Amore & Vita – Prodir” 2019. gada sezonā startēs zem Latvijas karoga. Vienības sastāvā iekļauti seši mūsu valsts velosportisti, kuriem tiks dotas iespēja startēt augsta līmeņa UCI kategorijas sacensībās.

Jau janvāra beigās Eiropā startēs 2019. gada starptautiskā šosejas riteņbraukšanas sacensību sezona. Šogad dažāda līmeņa starptautiskās komandas pārstāv kopumā 14 Latvijas šosejas velosportisti. Pirmdien ar oficiālu paziņojumu klajā nākusi viena no pasaules senākajām riteņbraukšanas komandām “Amore & Vita – Prodir”.

Oficiāli kļuvis zināms, ka šajā sezonā Itālijā bāzētā “Amore & Vita – Prodir” komanda startēs zem Latvijas karoga. Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) pēc pārrunām ar komandas vadību un lēma akceptēt vienības vēlmi pārstāvēt mūsu valsti. Kā galvenais arguments komandas reģistrācijai Latvijā no LRF puses bija mūsu jauno un talantīgo šosejas riteņbraucēju iespēja startēt augsta līmeņa sacensībās, kas, ņemot vērā, ka Latvijā šobrīd nav savas UCI kontinentālā līmeņa komandas, nebūtu iespējams.

Kopumā 2019. gada sezonā “Amore & Vita – Prodir” iekļāvusi 15 riteņbraucējus no piecām valstīm (Latvijas, Itālijas, Francijas, Šveices un Argentīnas). No mūsu valsts sportistiem komandas godu aizstāvēs: Viesturs Lukševics, Kaspars Serģis, Deins Kaņepējs, Ēriks Toms Gavars, Kristaps Pelčers un Kristers Ansons. Ne Pelčers, ne Ansons kontinentālā līmeņa komandas līdz šim nav pārstāvējuši, bet vislielākā pieredze ir Viesturam Lukševicam, kurš “Amore & Vita – Prodir” komandu pārstāvēs jau piekto gadu.

Jauno sacensību sezonu kā pirmais no šo vienību pārstāvošajiem Latvijas riteņbraucējiem uzsāks kuldīdznieks Viesturs Lukševics, kurš janvāra izskaņā un februāra sākumā piedalīsies Maljorkas viendienu velobraucienu sērijā. Šeit sezonas pirmos startus aizvadīs arī pasaules čempions Alehandro Valverede, kā arī mūsu riteņbraucēji: Toms Skujiņš, Aleksejs Saramotins un Māris Bogdanovičs. Februārī iespēja sevi apliecināt augstas raudzes sacensībās būs arī pārējiem Latvijas sportistiem.

Kontinentāla līmeņa šosejas riteņbraukšanas komanda Latvijā atgriežas pēc viena gada pārtraukuma. Iepriekš neatsveramu ieguldījumu riteņbraukšanas sporta attīstībai mūsu valstī deva “Rietumu banka – Rīga” vienība. No šīs komandas nākuši visi šobrīd labākie mūsu velosportisti ar Tomu Skujiņu, Kristu Neilandu un Emīlu Liepiņu priekšgalā.

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs 
Elektroniskā pasta adrese: toms@lrf.lv
 

Pēdējās izmaiņas: 27.06.2019 09:03:51
Copyright © 2011 Smiltenes novada dome. All Rights Reserved.
Pārpublicējot informāciju, atsauce uz Smiltenes novada domi ir obligāta!
Web design & programming: SIA LaGET
             
             
« Jūnijs 2019 »
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1415
16
17
18
19
20
212223
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
 
 
 
 
Operatīvās rīcības dienests